Dolar kuru bugün ne kadar? (29 Mart 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? 29 Mart 2021 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

ntv.com.tr 29.03.2021 - 17:37

Dolar kuru bugün ne kadar? (29 Mart 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar kuru, geçen hafta TCMB yönetiminde yaşanan değişikliğin ardından çıktığı 8 TL üzerindeki seviyesini koruyarak güne başladı.

Dolar/TL, yeni haftanın ilk işlem gününde 8,2050 seviyesine kadar yükselmesinin ardından 8,18'lerde seyrediyor. Euro/TL ise 9,65 civarında işlem görüyor.

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Bloomberg'in yazılı olarak sorularını yanıtladı. Kavcıoğlu, başkanlığında ilk faiz kararının verileceği nisan ayında veya sonraki aylarda gerçekleştirilecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantılarında "hemen faiz indirileceği önyargısını" doğru bulmadığını belirtti.

Dolar endeksi yüzde 0,1 artışla 92,8 seviyesinde bulunurken, euro/dolar paritesi bir önceki kapanışa göre yüzde 0,1 azalışla 1,1788 seviyesinde dengelendi.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Haftanın ilk günü veri bakımından hem yurt içi hem de yurt dışı piyasalar sakin bir gün yaşayacak. 

Paskalya nedeniyle yurt dışı piyasalarda kısa bir hafta olacak, öne çıkan en önemli veri ise ABD'den gelecek istihdam rakamları olacak.

Fed son toplantısında, 10 yıllıklardaki yükseliş nedeniyle erkene çekilen faiz artışı beklentisini istihdam piyasasını olumsuz etkileyeceği nedeniyle reddetmişti.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...