Dolar kuru bugün ne kadar? (3 Eylül 2018 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Cuma günü 6,50'nin üzerinde kalan dolar/TL, bugün açıklanan enflasyon rakamlarının ve Merkez Bankası'nın açıklamalarının ardından 6,65 seviyesinden işlem görüyor. Euro/TL ise 7,74 lirada seyrediyor.

ntv.com.tr 03.09.2018 - 18:03

Dolar kuru bugün ne kadar? (3 Eylül 2018 dolar - euro fiyatları)

Eylül ayının ilk iş gününde, haftaya 6,74 seviyelerini test ederek başlayan dolar/TL, ağustos enflasyon verileri sonrası 6,62'ye kadar indi. TCMB'nin açıklamaları sonrası düşüş güçlendi ve kur 6,52 seviyelerine kadar geriledi.

ENFLASYON SONRASI MERKEZ BANKASI'NDAN AÇIKLAMA

Euro/TL ise 7,74 lirada seyrediyor.

Sert dalgalanmanın özellikle geçen haftanın son iki gününde devam ettiği dolar/TL, yeni haftaya düşük likidite ortamında yükselişle başladı ve bu sabah 6,74 lirayı test etti.

AĞUSTOS AYINDA YATIRIM ARAÇLARI

Borsa yılbaşından beri ekside kayıp yüzde 20'yi aştı

Borsa yılbaşından beri ekside kayıp yüzde 20'yi aştı

Bugün 3 Eylül ABD piyasaları 'Labor Day' (İşçi Günü) nedeniyle kapalı.Avrupa'da da imalat sanayi PMI verilerinin öne çıktığını ifade eden uzmanlar, dolar/TL'de 6,68 ve 6,80 seviyelerinin direnç konumunda olduğunu dile getirdi.

AĞUSTOS AYI ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI

Uzmanlar kurdaki oynaklığın TCMB'nin faiz artışı yapmasının beklendiği 13 Eylül'deki toplantısına kadar sürmesini bekliyor. Bu toplantıda 200-250 baz puanlık faiz artırım beklentileri dile getiriliyor.

VİDEO: PROF. DR. ERHAN ASLANOĞLU, ENFLASYON RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ (MERKEZ BANKASI NE HAMLE YAPACAK?)

Sayfa Yükleniyor...