Dolar kuru bugün ne kadar? (31 Temmuz 2018 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada dolar 4,92, euro 5,75 seviyesinde hareket ediyor.

Haberler - ntv.com.tr 31.07.2018 - 17:20

Dolar kuru bugün ne kadar? (31 Temmuz 2018 dolar - euro fiyatları)

Dün 4,90'ı aşan dolar/TL bugün de ABD'li rahip Brunson'ın ev hapsi ve yurtdışı yasağına yapılan itirazın reddedilmesinin ardından yeniden 4,92'nin üzerini gördü. 

Dolar 4,91'in üzerinde işlem görüyor.

TCMB Başkanı Murat Çetinkaya, yılın 3. enflasyon raporunu açıklıyor. Banka, yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 8,4'ten 13,4'e yükseltti. Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya, "Enflasyon patikasından belirgin sapma olacağı kanaati oluşursa gereği yapılır, ilave sıkılaştırma gerekirse tereddüt etmeden gerçekleştiririz" açıklaması yaptı.

Çetinkaya'nın konuşmasında öne çıkanlar şöyle;

- Küresel büyüme ilk yarıda istikrar kazandı.

- Gelişmekte olan ülkelere yönelik risk algısının bozulmasıyla birlikte, portföy akımları yılın ikinci çeyreğinde zayıfladı.

- Tüketici enflasyonu %15.4 seviyesine ulaştı, enflasyondaki yükselişte özellikle gıda, temel mal ve enerji kalemlerindeki artış dikkat çekmekte.

- 2018 yılının ikinci çeyreğinde küresel finansal piyasalarda dalgalanmalar artarken, Türkiye'nin risk pirimi ile Döviz kurlarına dair göstergeler diğer gelişmekte olan ülkelere göre olumsuz bir seyir izledi.

-Temmuz'daki PPK toplantısında iç talep koşullarında yavaşlamayla para politikasının gecikmeli etkilerinin izlenme gereğini dikkate alarak politika faizini değiştirmedik.

Euro/TL 5,76 civarında hareket ediyor.

VİDEO: ÜNLÜ YATIRIMCI MOBIUS'TAN TÜRKİYE AÇIKLAMASI

Sayfa Yükleniyor...