Dolar kuru bugün ne kadar? (6 Kasım 2018 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum. Dolar/TL, güne yatay seyirle başlamasının ardından 5,37 seviyesinde işlem görüyor. Euro/TL de 6,14'ün altında seyrediyor.

ntv.com.tr 06.11.2018 - 13:35

dolar82.jpg

Dolar/TL, Türkiye'nin İran yaptırımlarından geçici muafiyet almasıyla düşüşünü sürdürüyor.

Kur bu sabah 5,3050'ye kadar gerilemesinin ardından bugün bankalararası piyasada 5,37 seviyesinde seyrediyor. 

Euro/TL de 6,14'ün altında işlem görüyor.

Türkiye'ye İran yaptırımlarından muafiyet tanındığının resmen açıklanmasıyla kurda düşüş dün akşam itibarıyla hızlandı. Enflasyon verisi sonrasında 5,47'nin üzerini gören dolar kararla birlikte hızlı düşmüştü.

TRUMP'IN KONGRE SEÇİMİ SINAVI

Uzmanlar, ABD'de bugün gerçekleştirilecek ara seçimlerin ana gündem maddesini oluşturduğunu belirterek, yapılacak ara seçimlerde ABD Kongresi'nin alt kanadı olan Temsilciler Meclisi'nin tamamı, Senato'daki 35 sandalye ve 36 eyaletin valisinin değişeceğini bildirdi.

VİDEO: DOLARDA DÜŞÜŞ DEVAM EDER Mİ?Yapılan son anketlerde Demokrat Parti'nin Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu elde etmesinin, Senato'da ise Cumhuriyetçi Parti'nin mevcut çoğunluğunu korumasının beklendiğini ifade eden uzmanlar, seçime ilişkin ilk sonuçların yarın, sabahın ilk saatlerinde alınabileceğini kaydetti.

Uzmanlar, yurt içinde reel efektif döviz kuru, yurt dışında ise Avrupa'da Üretici Fiyat Endeksi ve hizmet sektörü PMI verilerinin takip edileceğini bildirdi.

Teknik açıdan dolar/TL'de 5,25 ve 5,10 seviyelerinin destek konumunda bulunduğunu ifade eden uzmanlar, olası yükselişlerde 5,50'nin direnç olarak izleneceğini söyledi.

VİDEO: ABD ARA SEÇİMİ PİYASALARI NASIL ETKİLER?

Sayfa Yükleniyor...