Dolar kuru bugün ne kadar? (7 Kasım 2018 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum. Dolar/TL 5,35, euro/TL 6,15 civarında hareket ediyor.

ntv.com.tr 07.11.2018 - 17:13

Dolar kuru bugün ne kadar? (7 Kasım 2018 dolar - euro fiyatları)

ABD'deki kritik ara seçimlerinde kesinleşmemiş sonuçlara göre Demokratlar, Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu Cumhuriyetçilerden aldı.

Seçim sonuçlarının ardından dolar/TL bugün 5,35 seviyesinde seyrediyor.

Dün 5,3036 ile son 3 ayın en düşük seviyesini gören dolar/TL, öğleden sonra yükselişe geçerek günü önceki kapanışa göre yüzde 1,23 artışla 5,3765'ten tamamladı.

DOLARDA DÜŞÜŞ DEVAM EDER Mİ? ALTINDA ALIM ZAMANI MI?

Euro/TL ise 6,14'ün üzerinde hareket ediyor. 

Uzmanlar, ABD'de gerçekleştirilen ara seçimlere ilişkin resmi sonuçların henüz açıklanmasa da ilk projeksiyonların, piyasa beklentileri doğrultusunda bir sonuç çıkacağına işaret ettiğini söyledi. 

Sandık çıkışı projeksiyonlarında beklendiği gibi Demokrat Parti'nin Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu elde ettiği, Senato'da ise Cumhuriyetçi Parti'nin mevcut çoğunluğu koruduğu tahmin ediliyor.

Uzmanlar, bugün yurt içinde Hazine bütçe dengesi, yurt dışında ise Almanya'da sanayi üretimi verisi ile ABD'de gerçekleştirilen ara seçimlere ilişkin sonuçların takip edileceğini bildirdi.

Teknik açıdan dolar/TL'de 5,25 ve 5,10 seviyelerinin destek konumunda bulunduğunu belirten uzmanlar, olası yükselişlerde 5,50'nin direnç olarak izleneceğini kaydetti.

VİDEO: TRUMP'IN KRİTİK SEÇİMİ (GERÇEKTEN 'MUHTEŞEM BİR BAŞARI' MI?)

ABD SEÇİMLERİ PİYASALARI NASIL ETKİLEDİ?

ABD endeks vadeli işlemleri ve Asya borsaları ABD'deki Kongre seçimlerinden dolayı oynaklığın yüksek olduğu seansta güniçi kazanımlarının büyük bölümünü geri verdi.

Gün içinde Demokratların Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu kazanma ihtimali arttıkça ABD'nin S&P 500 endeksi vadeli kontratlarında yüzde 0.6 olan kazanımlar yüzde 0.15'e geriledi.

Altın fiyatları yatırımcıların ABD'deki ara seçimler nedeniyle piyasalarda oluşan volatiliteden kaçarak güvenli liman varlıklara sığınması sonucu bir haftanın dip seviyelerinden yükselişe geçti.

Petrol fiyatları küresel arzda süregelen artış ve ABD'nin İran'ın başlıca petrol müşterilerine tanıdığı yaptırım muafiyetlerinin ardından dünya piyasalarındaki arz bolluğunun devam edeceği beklentisiyle gerilemeyi sürdürdü.

Brent ham petrolünün en yakın vadeli fiyatı yüzde 0.1, ABD petrolünün en yakın vadeli fiyatı yüzde 0.5 geriledi.

VİDEO: PİYASALAR ABD SEÇİMLERİNİ NASIL FİYATLIYOR? FED BAŞKANI POWELL ARTIK BİRAZ DAHA MI RAHAT OLACAK?

Sayfa Yükleniyor...