Dolar ne kadar? (27 Ocak dolar fiyatları)

Dolar haftanın son işlem gününde Fitch'in not açıklaması öncesi 3,8920 liradan, euro 4,1510 liradan güne başladı.

dolar_17

İstanbul serbest piyasada dolar 3,8920 liradan güne başladı. Ardından yükselişe geçerek 3,9115'i test ettikten sonra bir miktar geriledi, şu dakikalarda ise 3,90'ın altında seyrediyor.

Euro ise, 4,1510 liradan güne başladı.

Merkez Bankası'nın uyguladığı politikaya ilişkin belirsizlik algısı ve attığı likidite adımlarının piyasada yeterli görülmemesinin yanı sıra Fitch'ten not indirimi beklentisiyle yukarı hareketini sürdüren dolar/TL bu sabah 3,88 seviyesinin üzerini gördü.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika seyahatinden dönüş yolunda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz artırımının kur ve enflasyonu olumsuz etkilediğini belirttiği ve Merkez Bankası'nın faiz koridorunu kaldırması gerektiğini söylediği belirtildi.

Küresel piyasalar haftanın son işlem gününe sakin bir seyirle girerken, yurt içinde yatırımcılar kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in bu akşam açıklaması beklenen Türkiye değerlendirmesine odaklandı.

Ekonomistler, uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in bugünkü Türkiye değerlendirmesinde kredi notunun "yatırım yapılabilir seviyenin" altına indirebileceği tahmininde bulunurken, notun teyidi halinde ise piyasaların buna çok olumlu tepki verebileceğini öngördü. Fitch halen Türkiye'yi yatırım yapılabilir seviye olan "BBB-" ile, görünümü ise "negatif" olarak değerlendiriyor.

EN İYİ YATIRIM ARACI HANGİSİ?

FITCH NOTU DÜŞÜRÜR MÜ?

Sayfa Yükleniyor...