Bu seneki teması 'Retail Experience Exchange' olarak belirlenen Perakende Günleri'18, 27 farklı oturumda 30 ayrı konuşmacıyı ağırlayacak. Perakende ve ilgili tüm sektörlerin güncel durumunun tartışılacağı, çözüm yollarının üretileceği, sektörün geleceğine yön verecek yeniliklerin paylaşılacağı Perakende Günleri'18’de alanında uzman Türk ve yabancı profesyonel konuşmacılar bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Perakende Günleri’18’in bu seneki yabancı konuşmacıları arasında yeni çağın çarpıcı düşünürü Peter Hinssen, 23 yıl boyunca ALDI’de üst düzey yönetici ve CEO olarak görev yapmış Paul Foley, Facebook Küresel Pazarlama Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Carolyn Everson ve Guess Saatleri’nin global başarısının arkasındaki CEO Cindy Livingston yer alıyor.

Peter Hinssen son kitabı ‘The Day After Tomorrow’ kitabından yola çıkarak, konuşmasında yarından sonra da hayatta kalmak için firmaları bugünden harekete geçmeye, radikal ve uzun dönemli düşünmeye davet ederken, çağa uyumlu, çevik ve yeni fırsatları yakalayabilmek için de öneriler sunacak.

Facebook Küresel Pazarlama Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Carolyn Everson
Facebook Küresel Pazarlama Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Carolyn Everson

Bugün büyük perakende firmalarına danışmanlık yapan, daha önce 23 yıl boyunca ALDI’de üst düzey yönetici ve CEO olarak görev yapmış Paul Foley ise indirim market devi ALDI’nin satış ve kârlılık modelini anlatarak tüm sektöre ilham verecek sırlarını paylaşacak.

Facebook Küresel Pazarlama Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Carolyn Everson ise dijital dünyadaki trendleri değerlendirirken Facebook, Instagram, Messenger ve WhatsApp'ın yer aldığı Facebook ailesi aplikasyonları ile sürdürülebilir büyüme ve etki yaratma fırsatlarını paylaşacak.

Guess saatleri CEO'su Cindy Livingston
Guess saatleri CEO'su Cindy Livingston

Bir diğer yabancı konuşmacı olan Cindy Livingston konuşmasında dünya genelinde 2 bine yakın mağazası olan Guess Saatleri’nin sağlıklı büyümek için dört ilkesini katılımcılarla paylaşırken Gc markasının başarı hikayesini anlatacak.

“İşimiz basit, karmaşıklaştıran biziz” diyen Communisis Global Satış ve Pazarlama Direktörü Joe Ward ise konuşmasında en basit temel prensiplerin perakendede nasıl başarıyı getireceğini anlatacak.

Perakende Günleri’18 ile ilgili bir değerlendirme yapan Soysal Kurucusu Suat Soysal, “2001 yılından bu yana Türk perakendesi ve ona hizmet verenleri dünyadaki gelişmelerden haberdar etmek, yüksek standartlara ulaşmalarını sağlamak ve tüketicileri için fark yaratmalarına katkıda bulunmak amacıyla Perakende Günleri’ni düzenliyoruz. Her yıl 6000’in üzerinde katılımcımız perakendecilerden AVM’lere, iş geliştiricilerden teknoloji firmalarına ve tedarikçilere kadar sektörün tüm kesimlerini bir araya getiriyoruz. Perakende Günleri, B2B görüşmeler, fuar ve konferans dizisi ile ulusal ve uluslararası çapta yeni iş birliklerinin doğması için fırsat sunuyor. Bu sene de deneyimlerden öğrenmeye odaklanıp ‘Retail Experience Exchange’ teması ile sektöre ışık tutacağız.”

DİĞER KONUŞMACILAR KİMLER?

Vestel ve Simit Sarayı’nın ana sponsorluğunda düzenlenen Perakenede Günleri’18’in yerli konuşmacıları arasında ise ünlü Yönetmen, Senarist ve Yazar Ferzan Özpetek, Vestel Genel Müdürü Ergün Güler, Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş. Oksijen Tesisleri, Genel Müdürü Alp Gürdil, Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, Akakçe A.Ş. Genel Müdürü Koray Karataş, Shell Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Meltem Okyar Perdeci, Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Soner Canko, Oyuncu Mert Fırat, Günaydın Et Restoranları Kurucu Ortağı Cüneyt Asan, Facebook Türkiye Direktörü Derya Matraş, Altunbilekler Marketler Zinciri İnsan Kaynakları ve Kurumsallaşma Direktörü Öznur Altunbilek, Özhan Marketler Zinciri Genel Müdürü İbrahim Özhan, Philip Morris Sabancı Türkiye Genel Müdürü Filiz Yavuz Diren, ePTTavm.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, Ekonomist Can Pamir, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, Dominos Grup CEO’su Aslan Saranga, Brooks Brothers Global Başkanı Andy Lew yer alıyor.

Perakende Günleri '18'nin ilk gününde ATÜ Perakendeye Katkı Özel Ödülü, Genç Liderler Ödülü, En Başarılı Profesyonel Yönetici Ödülü, En Başarılı Sosyal Medya Kullanımı Ödülü ve En Başarılı İnsan Kaynakları Uygulaması Ödülü sahiplerini bulurken; ikinci günde ise ile Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahipleri açıklanacak.