Türkiye'deki üniversiteler arasındaki en eski ve en büyük öğrenci kulübü olan Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, bütün bir akademik yıl sürecek olan bir girişimcilik yarışması organize ediyor.

Son yıllarda Türkiye'deki üniversite öğrencilerinin girişimciliğe gösterdiği ilgiye paralel olarak, BUİK girişimcilik konusundaki yoğun çalışmalarını sürdürüyor. Bu sene 60. yılını kutlayan İşletme ve Ekonomi Kulübü yarışmanın düzenlenmesinde üniversite bünyesinden ve özel şirketlerden büyük destek alıyor.

DenizBank, e-tohum ve SAP ana sponsorluğunda gerçekleşecek EnterPrize-Girişimcilik Yarışması 28 Ekim'den itibaren Türkiye'nin dört bir yanından lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilerin her alandaki iş fikirlerinin başvuru alımına başlıyor.

Başvuruların 'facebook.com/ideAlem' platformundaki uygulamadan alınmasının ardından yapılacak değerlendirmeye göre seçilen 50 grup, 20-21 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan Girişimcilik Zirvesi'ne katılmaya hak kazanacak.

Zirve kapsamında; uygulamalı girişimcilik, iş modeli ve planı oluşturma, finansal yönetim, iş hukuku, etkili sunum teknikleri ve pazarlama stratejileri gibi her girişimcinin sahip olması gereken temel eğitimlerden geçecek gruplar bu aşamanın ardından 6 haftalık özel mentor desteğine sahip olacak.

Geleceğin iş dünyasında önemli rol oynayacak olan katılımcılar rekabetin ve eğitimin bir arada olduğu uzun bir süreçten geçerek Mayıs ayında Türkiye'nin önde gelen iş adamlarının karşısında projelerinin sunumunu yapacaklar.

Yarışma sonucunda ilk 10'a verilecek maddi desteğin yanı sıra pek çok gruba ofis ve mentorluk desteği ile melek yatırımcılara sunumlarını yapma gibi imkanlar da sağlanacak.

Detaylı bilgiye yarışmanın web sitesinden bogazicienterprize.com ulaşabilirsiniz.