Esnaf, asgari ücretin artacak olmasından memnun

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken, asgari ücrette yapılacak artıştan memnuniyet duyduklarını belirterek, "İşçi, memur daha çok kazanacak ki esnaf iş yapsın" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.11.2015 - 12:27

Esnaf, asgari ücretin artacak olmasından memnun

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun iş dünyası ve çalışma hayatı temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıya katılan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, AK Parti'nin seçim vaatlerinin yerine getirilmesi konusunda Davutoğlu'nu çok kararlı gördüğünü, bunun da kendisini mutlu ettiğini söyledi.

İşveren kesimi temsilcilerinin, asgari ücret artışının kendilerine maliyeti konusundaki teknik hesapları ilettiklerini anlatan Palandöken, "Maliye Bakanı, bunlara karşı hazırlıklıydı. Hatta zaman içerisinde asgari ücretin bin 300 liranın üzerine de çıkabileceği izlenimi edindim. Bu da esnafımız açısından olumlu bir durum" değerlendirmesinde bulundu.

Esnaf kesimi olarak asgari ücretin bin 300 liraya yükseltilecek olmasına olumlu yaklaştıklarının altını çizen Palandöken, "Asgari ücretin artacak olmasını memnuniyetle karşılıyoruz. İşçi, memur daha çok kazanacak ki esnaf iş yapsın" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...