Faizler markalı konutta da düştü!

Bankaların konut kredisi faizlerini yüzde 1’in altına çekmesinden sonra inşaat firmaları da faiz oranlarını düşürdü.

05.10.2009 - 12:09

Faizler markalı konutta da düştü!

Bazı konut projelerinde 60 aya yüzde 0.68 faiz bile uygulanıyor. Düşen faizlerse uzun zamandır yükselmeyen konut fiyatlarıyla birlikte alıcılara büyük bir fırsat sunuyor.

Konut piyasasında özellikle kredi tarafında hareketli günler yaşanıyor. Merkez Bankası’nın indirimleriyle birlikte düşen faiz oranları konut piyasasında beklentileri artırdı.

Ramazan Bayramı ve yaz tatili nedeniyle konut satışlarında beklenen ivme yakalanmasa da Kurban Bayramı’na kadar olan dönemde piyasanın az da olsa hareketlenmesi bekleniyor. Asıl beklentiler 2010 yılına ertelense de bankalar ve inşaat firmaları şu dönemde oluşabilecek hareketlilikten pay kapmak istiyor.

Bu kapsamda bankaların 60 ay vadede faizleri yüzde 1’in altına çekmesinden sonra inşaat firmaları da bankalarla yaptıkları anlaşmaları revize ederek faiz oranlarını düşürdü. Öyle ki bazı projelerde 60 aya yüzde 0.68 faiz bile uygulanıyor.

Bu durum da konut almak isteyenlerin alternatifini artırıyor. Çünkü hem bankaların konut kredisi faizlerindeki düşüşler, hem de inşaat firmalarının düzenlediği kampanyalar konut alımını kolaylaştırırken, uzun zamandır fiyatların da yükselmemiş olması alıcılara büyük bir fırsat sunuyor.

Faizlerin düştüğü markalı konutlar: Haberin detayı EmlakTimes'da


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...