Garanti, 'Türkiye'nin En İyi İnternet Bankası'

Garanti Bankası, Global Finance tarafından 9. kez 'Türkiye’nin En İyi İnternet Bankası' seçildi.

30.07.2012 - 11:51

Garanti, 'Türkiye'nin En İyi İnternet Bankası'

Garanti Bankası, geçtiğimiz yıl yenilenen internet şubesiyle, dünyanın en saygın iş ve finans dergilerinden Global Finance tarafından gerçekleştirilen “Avrupa’nın En İyi İnternet Bankaları” değerlendirmesinde, 9. kez Türkiye’nin En İyi Bankası seçildi.

Banka, ayrıca En İyi Mevduat, Kredi ve Yatırım Seçeneği Sunan İnternet Bankası ve En İyi Bütünleşik Bireysel Site ödülleriyle, Avrupa çapında iki birincilik de kazandı.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Türkiye’nin En İyi Bankası seçilmenin yanı sıra, ödül aldığımız diğer kategorilerde Avrupa’nın en iyisi olmaktan çok memnunuz. Aldığımız ödüller, başarıyı daha ileriye taşımamız için bizi motive ediyor. Garanti İnternet Şubesi, layık görüldüğü ödüllerle hem online kanaldan ürün satış becerisini, hem de müşteri deneyimine verdiği önemi kanıtladı. Tüketicilerin tüm bankacılık faaliyetlerini şubeye gitmeden gerçekleştirdiği Garanti İnternet Şubesi, müşterilerimizin tercih ve ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmayı, finans ve danışmanlık hizmetleriyle, her türlü bankacılık işlemlerinde en büyük destekçisi olmayı sürdürecek” dedi.

Garanti İnternet Şubesi, 2.2 milyon aktif kullanıcı, günlük ortalama 750 bin kullanım, kurumsal bankacılıkta aylık ortalama 16 milyon, bireysel bankacılıkta 44 milyona ulaşan işlem sayısıyla, internet bankacılığındaki büyüklüğünü gözler önüne seriyor. Garanti Bankası, Türkiye Bankalar Birliği’nin 2012 yılı 1. Çeyrek verilerine göre, müşteri sayısında yüzde 24, finansal işlemlerde yüzde 29, ödemelerde ise yüzde 56 pazar payına sahip bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...