Gazprom yetkilileri Enerji Bakanı'yla görüştü

Türkiye'ye gelen Gazprom heyeti, Enerji Bakanı Albayrak'la görüştü. Görüşmede Türk Akımı ve iki ülke arasında işbirliği masaya yatırıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 31.08.2016 - 17:03 | Son Güncelleme : 31.08.2016 - 17:13

Gazprom yetkilileri Enerji Bakanı'yla görüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Rus enerji şirketi Gazprom'un CEO'su Aleksey Miller ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Albayrak ile Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesini ele almak üzere Türkiye'ye gelen Gazprom'un CEO'su Miller'ın görüşmesi, Beşiktaş'taki Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi'nde gerçekleşti.

Baş başa görüşmenin ardından geçilen heyetlerarası toplantıya, Müsteşar Yardımcısı Alparslan Bayraktar, Dış İlişkiler Genel Müdür Vekili Safa Uslu ve BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan ile bakanlık müşavirleri katıldı.

Enerji Bakanı Albayrak, Gazprom CEO'su Aleksey Miller ve beraberindeki heyetle görüştü.
Enerji Bakanı Albayrak, Gazprom CEO'su Aleksey Miller ve beraberindeki heyetle görüştü.

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı ve milletvekili Aleksander Babakov'un da bulunduğu Gazprom heyetinde ise Miller dışında Başkan Yardımcıları Vitaly Markelov ve Aleksander Medveyev ile diğer şirket yetkilileri yer aldı.

Söz konusu görüşmede, Türk Akımı projesinin yanı sıra Türkiye'nin Rusya ile kontratından kaynaklı hakları çerçevesinde başlattığı tahkim süreci ve bölgesel enerji iş birliğiyle ilgili konuların ele alınacağı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...