Halkbank voleybolda milli takıma sponsor oldu

Halkbank, voleybolda Erkek Milli Takımlar ana sponsoru oldu. Halkbank Genel Müdürü Aydın, "Asli amacımız salon sporlarına, özelde ise voleybola katkıda bulunmak" dedi.

Anadolu Ajansı 26.04.2011 - 13:01

Halkbank ile Voleybol Federasyonu arasında sponsorluk protokolü imzalandı. Halkbank Genel Müdürlüğü'nde gerçekleşen imza törenine Genel Müdür Hüseyin Aydın, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Cebeci, yönetim kurulu üyesi ve Halkbank Spor Kulübü Başkanı İbrahim Hakkı Tuncay, genel müdür yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu ile Voleybol Federasyonu başkanvekilleri Mehmet Akif Üstündağ ve Selahattin Şahin katıldı.

Törende konuşan Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın, banka olarak uzun yıllardır Türk voleyboluna katkıda bulunduklarını ve bir voleybol takımının da voleybol liginde mücadele ettiğini söyledi.

Takımın zaman zaman şampiyon olduğunu ve bazen de final oynadığını anlatan Aydın, şöyle konuştu:

''Takımımız yurtiçinde ve yurtdışında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için gayret gösterdi. Buradaki asli amacımız salon sporlarına, özelde ise voleybola katkıda bulunmak. Bugün yaptığımız törenle başka bir yolla da bu spora katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Biz bir ticari müesseseyiz. Birinci amacımız bize tevdi edilmiş sermayeyi en verimli şekilde değerlendirmektir. Bunu uzun süredir çok iyi yapıyoruz. Mali sektörün önemli oyuncularından biriyiz, para da kazanıyoruz. Elbette bunun içinde sosyal sorumluluk kapsamında yaptığımız projeler de var. Bu da sosyal sorumluluk kapsamında yaptığımız projelerden birisidir. Bu vesileyle bir yıl süreyle, Voleybol Federasyonumuzla birlikte erkek milli takımlar ana sponsorluğuna talip olduk. Erkek ve bayan milli takımımıza ve diğer takımlara başarılar diliyoruz.''

Halkbank'ın başka yeni spor branşları açıp açmayacağına yönelik bir soruyu ise Aydın, şöyle yanıtladı:

''İstanbul'a taşınma niyetinde olan bankalardan biriyiz. İstanbul Ataşehir'de bir arsa satın aldık. Orada, buradaki gibi güzel bir genel müdürlük ofisi inşa edeceğiz. Planlarımızda bu işi yaparken her türlü sporun yapılabildiği alanları da bankaya kazandırmayı düşünüyoruz. O zaman belki altyapıya daha fazla yatırım yapabileceğiz. Biz genelde amatörlükten profesyonelliğe geçiş sürecindeki altyapı eksikliğine sosyal sorumluluk anlamında katkıda bulunmayı esas alıyoruz. Ağırlıklı düşüncemiz salon sporlarında çeşitlendirmemiz olabilir. Onun dışında bir yatırım düşünmüyoruz.''

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık da Halkbank'ın, Halkbank Spor Kulübü aracılığıyla Türk voleyboluna yıllardır önemli hizmetler yaptığını belirterek, ''Voleybol liglerinde ve uluslararası arenada ülkemizi temsil ediyor. Voleybol liglerindeki katkısı, hem altyapılarla hem birinci ligdeki takımıyla Türk voleybolu açısından çok önemli. Özelde voleybola, genel anlamda da Türk sporuna Halkbank'ın verdiği desteği, erkek milli takımlarının sponsorluğu ile yeni bir alana taşındı'' diye konuştu.

Daha sonra Hüseyin Aydın ve Erol Ünal Karabıyık tarafından protokol imzalandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...