İngiliz şirket ile Migros görüşüyor

İngiliz dev Tesco Overseas ile Migros arasında gizli nitelikte görüşmeler yürütülüyor.

Haberler - ntvpara.com - Anadolu Ajansı 30.05.2016 - 15:09 | Son Güncelleme : 30.05.2016 - 15:56

İngiliz şirket ile Migros görüşüyor

Migros ile Tesco Overseas Investments Limited'in, Tesco Kipa'nın pay devrine ilişkin gizli nitelikte görüşmeler sürdürüldüğü bildirildi.

Migros Ticaret AŞ’in açıklaması Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlandı.

Açıklamada, Migros’un, Tesco Kipa Kitle Pazarlama Ticaret Lojistik ve Gıda Sanayi AŞ'nin ana hissedarının sahip olduğu Tesco Kipa hisselerini devralmak için yaptığı görüşmelerde son aşamaya geldiğine dair, dün, basın ve yayın organlarında çıkan haberler üzerine açıklama yapma gereğinin doğduğu belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şirketimizin uzun vadeli büyüme stratejileri doğrultusunda, Şirketimiz ile Tesco Overseas Investments Limited arasında Tesco Kipa'nın pay devrine ilişkin gizli nitelikte görüşmeler sürdürülmektedir.

Ancak taraflar arasındaki müzakereler devam ettiğinden müzakerelere ilişkin yapılacak herhangi bir açıklamanın, anlaşmayı olumsuz etkilememesi ve yatırımcıların yanıltılmasına yol açmaması değerlendirildiğinden Şirketimiz Yönetim Kurulu kararı gereğince ilgili açıklamanın ertelenmesine karar verilmiştir. Bu kapsamda, şu aşamada kamuoyuna duyuru yapılmasını gerektirecek kesinleşen bir gelişme olmamıştır.

Söz konusu durum bugün de değişmemiş ve taraflar arasında temel unsurlarda bir mutabakata varılmamış olmakla birlikte, Şirketimiz hissedarlarının yatırım kararlarını etkileyecek gelişmelerin ortaya çıkması halinde, konuyla ilgili gelişmeler mevzuat kapsamında duyurulacaktır."

TESCO KIPA’NIN AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili Tesco Kipa’dan da KAP’a açıklama yapıldı.

Açıklamada "Ana hissedarımız tarafından iletilen bilgiye göre... gizli nitelikte görüşmeler yürütüldüğü ancak tarafların temel unsurlarda bir mutabakata varamamış olduğu bildirilmiştir" denildi.

Açıklamada hissedarların yatırım kararını etkileyecek gelişmelerin ortaya çıkması halinde açıklama yapılacağı belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...