IPLOCA’nın yönetiminde Türk imzası

Dünyanın en büyük müteahhit şirketlerinin bulunduğu 40 ülkeden 250 üyesi olan meslek örgütü IPLOCA’nın Yönetim Kurulu Üyeliğine ve Başkan 2. Yardımcısı görevine Tekfen İnşaat Kıdemlı Genel Müdür Yardımcısı Osman Birgili seçildi.

28.09.2009 - 16:47

IPLOCA’nın yönetiminde Türk imzası

Uluslararası Boru Hatları ve Deniz İşleri Müteahhitleri Birliği’nin (IPLOCA) bu yıl San Fransisco’da düzenlenen yıllık olağan toplantısında Tekfen İnşaat Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Osman Birgili, Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Birgili aynı zamanda IPLOCA’da Başkan 2. Yardımcısı olarak da görevlendirildi.

Böylece Tekfen İnşaat; aralarında Bechtel, Fluor, Saipem, Spiecapag, Technip gibi uluslararası müteahhit devlerinin bulunduğu 40 ülkeden 250 üyesi olan saygın bir meslek örgütü olan IPLOCA yönetiminde Birgili ile temsil edilecek.  

Çevre, sağlık ve emniyet konularında ödüllendiriyor

En önemli amacı, boru hattı müteahhitliği sektörünü geliştirmek ve üye kuruluşlar arasındaki işbirliği imkanlarını artırmak olan IPLOCA’da üyeler, birçok çalışma gruplarında ve komitelerde görev alıyor, çeşitli dönemsel toplantılara katılıyor ve yılda bir kez de gelişmelerin ele alındığı büyük bir organizasyonda bir araya geliyor.

IPLOCA aynı zamanda sağlık, emniyet ve çevre (SEÇ) politikasını tüm üyeleri için vazgeçilmez bir standart olarak öngören ve bu alanlardaki başarıları her yıl çeşitli kategorilerde ödüllendiren öncü bir kuruluştur.

Tekfen İnşaat, IPLOCA’nın kurulduğu 1966 yılından itibaren üyesi durumda. IPLOCA yönetimde, Birliğin de kurucuları arasında olan Tekfen Holding’in ortaklarından Necati Akçağlılar 1976 yılında, Tekfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Gigin ise 1995 yılında Tekfen İnşaat’ı başkan olarak temsil etmişti.

Emlaktimes

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...