İş dünyası Süleyman Demirel'in ardından ne dedi?

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatının ardından, ekonomi yönetimi ve iş dünyasının önemli isimleri sosyal medya üzerinden başsağlığı mesajları yayımladı.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 17.06.2015 - 11:52

İş dünyası Süleyman Demirel'in ardından ne dedi?

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Vefat eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum" diye yazdı.

''BİNAENALEYH GÖÇÜP GİTME VAKTİ...''

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker de Twitter üzerinden mesaj yayımlayan isimler arasındaydı.

Yıldız, "Binaenaleyh göçüp gitme vakti. 'Barışmasını bilmiyorsan tartışmayacaksın S. Demirel' mesajıyla Süleyman Demirel'den bir alıntı paylaştı.

TOBB BAŞKANI: TÜRK SİYASETİNE DAMGA VURAN...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da yine Twitter üzerinden başsağlığı diledi.

Hisarcıklıoğlu, "Türk siyasetine damga vuran 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel vefat etti. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun" diye yazdı.

ÇELİK: ALLAH RAHMET EYLESİN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "9.Cumhurbaşkanı Sn Süleyman Demirel'in vefatını haber aldım. Allah rahmet eylesin" dedi.

BAKAN YILMAZ'DAN TAZİYE MESAJI

Bir başsağlığı mesajı da Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'dan geldi.

Yılmaz, ''9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum'' mesajını paylaştı.

TESK BAŞKANI: TÜRK DEMOKRASİSİ DUAYENİNİ KAYBETTİ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatına ilişkin, "Türk demokrasisi duayenini kaybetti" ifadesini kullandı.

Süleyman Demirel'in vefatının kendilerini derinden üzdüğünü belirten Palandöken, şunları kaydetti:

"Türk siyasi tarihinin önemli yapı taşlarından, milletine ömrünü adayan, son 70 yılın siyasi olaylarına tanıklık eden Demirel'in vefatı bizleri derinden üzmüştür. Türk demokrasisi duayenini kaybetti. Siyasetimizin çok önemli bir kaybıdır. Herkes O'nu siyasetin babası kabul etti. Kendisini Türk toplumuna 'baba' olarak sevdiren rahmetli Demirel, bugün fötr şapkasını alıp aramızdan ayrıldı. Süleyman Demirel'e Allah'tan rahmet, siyasi mecraya, yakınlarına ve milletimize başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun."

Sayfa Yükleniyor...