İSO Başkanı: Bu faiz oranları ile mevcudun sürmesi mümkün değil

İSO Başkanı Bahçıvan, "Bu faiz oranları ile Türkiye'nin bırakın yeni yatırım yapması, mevcudu bile sürdürmesi mümkün değil" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 13.11.2018 - 10:48 | Son Güncelleme : 13.11.2018 - 11:17

İSO Başkanı: Bu faiz oranları ile mevcudun sürmesi mümkün değil

Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Anadolu Ajansı (AA) Finans Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Bahçıvan, ekonomideki gelişmelere ilişkin, "Dövizin mutlaka dengeye oturması çok önemliydi, şu anda bu konuda pozitif gelişmeler var" değerlendirmesinde bulundu.

"PİYASALARDA CANLANMA OLUŞTU"

Alınan tedbirler piyasalarda bir canlanma oluşturduğuna dikkati çeken Bahçıvan, şöyle konuştu: "Doğru yatırımlar, hedefler, finansman politikaları ve yatırımcılar tespit edildikten sonra, teknolojide akılcı yatırımlar yapıldıktan sonra, Türkiye cari açık sorununu aşar."

Faiz oranlarını değerlendiren Bahçıvan, "Bu faiz oranları ile Türkiye'nin bırakın yeni yatırım yapması, mevcudu bile sürdürmesi mümkün değil" dedi.

"KONKORDATO TALEPLERİ DAHA SIKI KONTROL EDİLİYOR"

Konkordatonun suistimal edildiği söylemleri hakkında konuşan
İSO Başkanı, "Çok haksız diyemeyeceğim bu şekilde söyleyenlere. Konkordato dünya alacak sisteminde yer etmiş bir uygulama. Doğru uygulanırsa belli bir nefes almak isteyen firmalar için bir fırsat ama bunu aşırı derecede suistimal edersek ifrat ile tefrit arasında bir karışma oluyor. Bunun spekülasyona dönüşmesi bile yanlış. Son zamanlardaki konkordato taleplerinin daha sıkı kontrol edildiğini memnuniyetle görüyoruz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...