İstanbul'a dev bölge parkı geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer'de bulunan toplam 1 milyon 200 bin metrekare yeşil alana sahip olan Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nün bulunduğu alanı halka açık "Bölge Parkı" yapma kararı aldı.

17.04.2014 - 17:12

İstanbul'a dev bölge parkı geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 2013 Faaliyet Raporu'nu açıklamak için kürsüye çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Burada ilk kez size söylüyorum; dışarıda duyulmadan meclis üyelerinin duymasını isterim" diyerek, aldıkları kararları açıkladı.

Topbaş, "Bölge parkları ortaya çıkarma çalışmalarını sürdürmekteyiz. Daha bugün Koordinasyon toplantısında aldık kararı. İstanbul Boğaziçi İmar Müdürlüğümüzün 1 milyon 200 bin metrekareye yakın alanının bir bölge parkı olarak düzenlenmesi çalışmasına başlıyoruz. İmara değil, halka açılacak. Halkın buluştuğu bir alan olacak" diye konuştu.

Bir diğer karar ise İstanbullular için büyük bir problem olan otopark konusuyla ilgiliydi. Topbaş'ın verdiği bilgiye göre, her mahallede 200 metrekare ve üzeri alanlar satın alınıp, katlı otoparka dönüştürülecek. Bu otoparklardan sadece o mahallede yaşayanlar belli bir ücret karşılığı yararlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...