Jatomi Fitness iflas etti

Çalışanlarına iflas ettiğini duyuran Jatomi Fitness, şubelerini kapattı.

01.06.2016 - 11:00 | Son Güncelleme : 01.06.2016 - 11:36

Jatomi Fitness iflas etti
Üyelerin içeri alınmadığı spor salonundan dün gece bu ve benzeri kareler paylaşıldı. 
Üyelerin içeri alınmadığı spor salonundan dün gece bu ve benzeri kareler paylaşıldı. 

Son dönemde oldukça popüler olan spor salonu Jatomi Fitness iflas etti. 

Çalışanlarına iflas ettiğini duyuran bir bilgilendirme mesajı yollayan firma İstanbul'daki çeşitli AVM'lerde bulunan şubelerinin kapısına kilit vurdu. 

İstanbul'da 8 şubesi bulunan firma, dün geceden itibaren resmi internet sitesini de kapattı. Firmanın internet sitesine ulaşmak isteyen müşteriler karşılarında 'Site bakıma alınmıştır' yazısı ile karşılaştı.  

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran olay hakkında yorumda bulunan üyeler firmaya hiçbir şekilde ulaşamadıklarını belirtiyor. 

Ünlü isimleri de üyesi olduğu Polonya menşeli bir yatırım olan Jatomi Fitness'ın peşin olarak alınan üye aidatlarının iadesi konusunda nasıl bir adım atacağı da henüz netlik kazanmış değil. 

JATOMİ'DEN İLK AÇIKLAMA  

Hürriyet'in ulaştığı Jatomi Fitness Group’un İdari Direktörü Trevor Brennan, Jatomi Fitness Group olarak Türkiye’de faaliyetlerini resmen durdurma kararı aldıklarını doğruladı. 

Brennan, “Jatomi Fitness Group ne yazık ki İstanbul’daki ilk salonu açmasından bu yana yaşanan ağır finansal zarardan ötürü Türkiye’deki operasyonlarını durdurma kararı aldı. Bu oldukça zor karar, zorlu bir değerlendirme sürecinin ardından alındı ve bu süreçte bizim için uygun diğer opsiyonlar da değerlendirildi. İşletmeyi kurtarma çabamız, İstanbul’daki ekibimizin azimli çalışmaları da ne yazık ki gerekli kazancın elde edilmesine yetmedi. Bu durumda küresel operasyonlarımızdaki diğer üyeleri etkilemeden Türkiye’deki işletmeyi finansal olarak destekleyemeyeceğimiz kısa süre önce netleşti” dedi. 

JATOMİ ÜYELERİ NE YAPMALI? 

Brennan üyelerin yaşadığı ekonomik kaybın giderilmesine yönelik de açıklama yaptı ve şöyle konuştu: 

“Üyelerimize yasal süreci yakından takip etmelerini öneriyoruz ve tüm alacaklılar için mahkemenin atayacağı bir iflas idaresi yetkilileri de yer alacağı dava sürecini yakından izlemelerini tavsiye ediyoruz. Şu aşamada başka bir yorum yapamıyorum.” 

"DÜN ÖĞLE SAATLERİNE KADAR YENİ ÜYE KAYDI ALDI" 

Mayıs 2011'de Türkiye'de hizmet vermeye başlayan Jatomi spor merkezlerinin sahibi Pure Fitness Sportif Tesis İşletmeciliği Limited Şti'nin  İstanbul Ticaret Odası'da yer alan bilgilere göre, 47 milyon 960 bin TL kayıtlı sermayesi bulunuyor. 

Şirketin merkez telefonlarına ulaşılamazken, sosyal medyada dile getirilen başka bir iddiaya göre, ünlü bir AVM'de bulunan merkezde dün öğlen saatlerine kadar kayıtların alınmaya devam edildi. 

Sayfa Yükleniyor...