Terzioğlu TFF üyeliğini donduruyor (iddaa ihalesi 27 Kasım'da)

Turkcell, bağlı ortaklığı Inteltek ile "Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunlarının Özel Hukuk Tüzel Kişilerine Yaptırılması İhalesi"ne katılacağını duyurdu. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, söz konusu ihalede olası menfaat çatışmalarının önüne geçilmesi ve ihalenin adil rekabet şartları içinde tamamlanması için Türkiye Futbol Federasyonu’ndaki (TFF) tüm görevlerinin dondurulmasını istedi.

Anadolu Ajansı 06.11.2018 - 14:30

Terzioğlu TFF üyeliğini donduruyor (iddaa ihalesi 27 Kasım'da)

Turkcell'den yapılan  açıklamaya göre, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 27 Kasım'da gerçekleşecek ihale sebebiyle, Türkiye Futbol Federasyonu nezdindeki görevinin dondurulmasını istedi.  

TURKCELL'İN İNTELTEK'İ, İDDAA İHALESİNE GİRECEK (İDDAA İHALESİ 27 KASIM'DA)

ADİL REKABET KOŞULLARI NEDENİYLE

Açıklamada görüşlerine yer verilen Terzioğlu, şunları kaydetti:

"Halihazırda gerek Turkcell nezdindeki Genel Müdürlük, gerekse ihaleye katılacak olan Inteltek nezdindeki Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerim sebebiyle, ihale sürecinde yaşanabilecek olası menfaat çatışmalarının önüne geçilmesi ve ihalenin adil rekabet şartları içerisinde tamamlanması saikleriyle, bu hususlarda gerek kamu kurumları ve ihale katılımcıları gerekse kamuoyu nezdinde hiçbir kuşkuya mahal vermemek zımnında gördüğüm lüzum üzerine, ihale tamamen sonuçlanıp ihaleyi kazanacak kuruluş ile Spor Toto arasında imzalanacak olan sözleşme yürürlüğe girinceye kadar, Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü'nün 34’üncü maddesinin 5. fıkrası ile 36. maddesinin 3. fıkrası çerçevesinde Federasyon'daki her türlü görevlerim ve Yönetim Kurulu toplantılarına katılımım bakımından mazeretli sayılmamın kabulünü arz ve talep ederim."

Sayfa Yükleniyor...