Kaş, Akdeniz’e açılıyor!

Fethiye'den Kemer'e kadar olan kıyı şeridindeki marina ihtiyacını karşılayacak olan Kaş Marina’nın yabancı turistleri bölgeye çekmesi bekleniyor.

28.09.2009 - 14:25

Kaş, Akdeniz’e açılıyor!

Yapımına Nisan ayında başlanan ve 25 yıllığına yap-işlet-devret modeliyle üstlenilen Kaş Marina’nın 2011’de hizmete açılması planlanıyor.

450 yat kapasiteli marinanın kara kısmında 150 tekne kapasiteli çekek alanı da bulunacak. 7 adet yüzer iskele ve 1 adet de dalgakıranın yer alacağı marina, süper ve mega yatlar da dahil olmak üzere her boyda teknenin yanaşması için elverişli su derinliği ve bağlanma imkanlarına sahip olacak.

Ayrıca 3 bin metre karelik kapalı alanında marina hizmet binaları, yat kulübü, restoranlar, spor tesisleri, mağazalar ve yatçıların ihtiyaç duyacağı tüm hizmetler yer alacak.

Makyol İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Adnan Çebi, marinayla ilgili olarak şunları söyledi: “Meis adasına yakınlığıyla öne çıkan ve tarih boyunca sahip olduğu denizci kimliğini kaybetmekle karşı karşıya kalan Kaş’ı tekrar bir deniz kenti haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Bu marinayla beraber Kaş ve yöresinin, ülkemiz turizmi için önemli bir konuma geleceğini düşünüyoruz. Şuan ülkemizde büyük turizm yatırımı olan şirketler arasındayız. Bu alandaki yatırımlarımızı farklı projelerle devam ettireceğiz.”

Emlaktimes

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...