'Kıdemde uzlaşma olmazsa gündemden düşer'

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatı konusunda taraflarla son kez biraraya geleceklerini belirterek, "Taraflar uzlaşma sağlarsa düzenleme Meclis'e gelecek ama uzlaşmazsa olmazsa gündemden düşecek'' dedi.

Anadolu Ajansı 19.11.2013 - 17:25

'Kıdemde uzlaşma olmazsa gündemden düşer'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bakanlığının bütçesinin görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlarken, kıdem tazmitayla ilgili hem işçi hem de işverenlerin yaşadığı birçok sorun olduğunu söyledi.

Bu sorunların günyüzüne çıkmasından dolayı taraflarla konuyu görüşmeye başladıklarını anımsatan Çelik, "Ancak sosyal taraflarla, üçlü danışma çerçevesinde uzlaşma sağlanamayan konuları biz Meclis'e getirmedik.

Bu konuda da son kez biraraya geleceğiz. Burada bir uzlaşma sağlanırsa bu konu Meclis'in gündemine gelecek, eğer sağlanmazsa sizlerin de talebi doğrultusunda gündemden kalkacak" dedi.

'BU KONUDA ISRARIMIZ OLMAYACAK'
Çelik, taraflar uzlaşma sağlayamazsa hükümet olarak bu konuda ısrarlarının olmayacağını belirterek, "Çünkü diğer yasalarda da ısrarımız olmadı. Hep uzlaşmadan yana olduğumuzu belirtmek istiyorum" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...