Kırklareli Belediyesi'ne "12 Yıldızlı Avrupa Kenti" ödülü

Avrupa Konseyi’nin "12 Yıldızlı Şehirler Sertifikası”nı almaya hak kazanana kentleri arasında bu yıl Türkiye'den de Kırklareli var.  Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, haberi twitter hesabından duyurdu.

Haberler 14.01.2019 - 10:51

Kırklareli Belediyesi'ne "12 Yıldızlı Avrupa Kenti" ödülü

Belediyesi, Avrupa Konseyi’nin “Gelişen bir yerel demokrasi için vatandaş katılımı; gençlik ve çocuklar” sloganını, “Mutlu İnsanlar Kenti Kırklareli” sloganı ile birleştirerek “Avrupa Yerel Demokrasi Haftası”nın 2018 temasına uygun etkinlikleri ve Avrupa vizyonuna sahip çalışmaları, hayvan, doğa ve insan dostu yenilikçi proje ve fikirleri, en önemlisi de katılımcı yerel yönetim anlayışı ile “12 Yıldızlı Şehirler Sertifikası”nı almaya hak kazandı.

ÖDÜL TÖRENİ STRAZBURG'DA

Mehmet Kesimoğlu/Twitter

Mehmet Kesimoğlu/Twitter

19 Şubat’ta Fransa’nın Strazburg şehrinde düzenlenecek, Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Koordinasyon Toplantısı ve ödül töreninde, Kırklareli Belediyesi “12 Yıldızlı Şehirler” arasına girecek. Kararı sosyal medya hesabından duyuran Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu “Başarılı projelerimizle Avrupa Konseyi’nin en prestijli ödüllerinden ‘12 Yıldızlı Şehri’ ödülünü almaya hak kazandık. Sertifikamızı 19 Şubat’ta Fransa Strazburg’da alacağız. Bu gurur hepimizin” dedi.

KIRKLARELİ'NİN TARİHİ YAYLA MAHALLESİ (VİDEO)

Sayfa Yükleniyor...