Kızılay'dan 'Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası' (Taksit imkanı da var)

Kurban Bayramı'nın bereketini muhtaç sofralara taşıyan Kızılay, Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası bağış bedellerini yurt dışında 590 TL yurt içinde ise 750 TL olarak açıkladı.

Haberler - ntv.com.tr 02.08.2018 - 16:02

Kızılay'dan 'Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası' (Taksit imkanı da var)

2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Kızılay, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla sesleniyor. Yurt içinde 1 hisse bedeli 750 Lira, yurt dışı 1 hisse bedeli 590 Lira olan Kızılay’ın hedefi 170.000 hisse karşılığı kurban keserek 3 milyon 800 bin kişinin sofrasına Kurban bereketini taşımak.

Kampanya, 2018 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de yüzbinlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı süresince değil, yıl boyu ete kavuşacak.

Yurt içinde vekaletle kurban kestirmek isteyenler vatandaşalar 1 hisse bedeli 750 Lira, yurt dışı 1 hisse bedeli için ise 590 Lira ödeyecek. Yurt içinde 85 bin, yurt dışında 85 bin olmak üzere toplam 170 bin kişi adına vekaletle kurban kesimi gerçekleştirmeyi hedefleyen Kızılay, kestiği kurbanlıkların etlerini 3 milyon 800 bin ihtiyaç sahibinin sofrasına ulaştıracak.

AMACINA VE KURALINA UYGUN

Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, veterinerler tarafından seçilerek, modern kombinalarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek.

'KONSERVE MODEL'

Yurt içinde, kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kurban döneminin ardından Kızılay, her vekâlet sahibine teşekkür belgesi gönderecek.

Yurt dışında kesimi yapılan kurbanlıkların etleri ise sıcak dağıtım olarak en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Yurt dışı kurban kesimlerinin organizasyonunu ve etlerin dağıtım çalışmalarını Kızılay uzman personelleri yapacak.

İYİLİK SINIR TANIMIYOR

Kızılay ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler Bosna Hersek ve Bulgaristan’ın da aralarında bulunduğu Balkan ülkeleri; Senegal, Nijer, Çad, Etiyopya’nın da aralarında bulunduğu Afrika ülkeleri; Pakistan ve Bangladeş’in de aralarında bulunduğu Güney Asya ülkeleri; Kırgızistan ve Tataristan’ın da aralarında bulunduğu Orta Asya ülkeleri; Filistin ve Irak’ın da aralarında bulunduğu Ortadoğu ülkeleri olmak üzere yaklaşık 40 ülkedeki ihtiyaç sahipleri için Kızılay’a kurban vekâletlerini verebilecek.

BAĞIŞ NASIL YAPILIYOR? (168 ÇAĞRI MERKEZİNDEN 7/24 BAĞIŞ)

Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 750 Lira öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için 590 Lira ödeyecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar;

Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını,

Türk Kızılayı Şubelerini,

PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını,

168 ücretsiz çağrı merkezini ve

www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler.

Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler.

Sayfa Yükleniyor...