Yunanistan'a tatil için gideceklere 'nakit euro' uyarısı!

Yunanistan'da bankalar 6 gün kapalı kalacağı için ATM'lerde para bitti, ülkede nakit sıkıntısı var. Esnaf da tahsilatta zorlanacağı için turistlerden nakit istiyor.

Haberler 29.06.2015 - 11:37 | Son Güncelleme : 29.06.2015 - 11:59

Yunanistan'a tatil için gideceklere 'nakit euro' uyarısı!
Kolay vize uygulamaları sonrası bu yıl yakın Yunan adalarına  1 milyon Türk'ün gitmesi bekleniyor...

Avrupa ülkelerinden Yunanistan'a tatil yapmaya gidecek vatandaşlarına uyarı üzerine uyarı geliyor. Ülkeler "Yanınıza yeterli nakit alın" çağrısında bulunuyor.

Almanya, Yunanistan'da tatil yapmayı planlayan vatandaşlarına "Yanınızda yeteri kadar nakit bulundurun" çağrısı yaparak, bankalarda nakit sıkıntısının yaşanabileceği yönünde vatandaşlarını uyardı.

Hollanda Dışişleri'nden yapılan açıklamada ise, "Seyahatinizi iyi planlayın ve durum değişikliklerini takip edin" denilerek "Yunanistan'da yaşanacak nakit sıkıntısı nedeniyle ülkeye gideceklerin yanlarına yeterli miktarda nakit almaları" tavsiyesi yapıldı.

Ayvalık'a 1 saat uzaklıktaki Midilli adasında ATM'lerden nakit çekme kuyruğu...
Ayvalık'a 1 saat uzaklıktaki Midilli adasında ATM'lerden nakit çekme kuyruğu...

ATM'LERDE GÜNEŞİN ALTINDA UZUN KUYRUKLAR VAR

Nordea Bankası Ekonomi Müdürü Steinar Juel, bankaların nakit sıkıntısı yaşayabileceği ve bankamatiklerde para bulunmaması ihtimaline karşı Yunanistan'a gidecek İskandinavya vatandaşlarını uyardı.

Norveç'in E2 gazetesine konuşan Juel, Yunanistan'da bankaların Pazartesi günü kapalı olacak olması ve ülkedeki ekonomik belirsizlik nedeniyle Yunanistan'a tatile gideceklerin nakit akışı sıkıntısı yaşamaması için yanında yeterli miktarda para bulundurması tavsiyesinde bulundu.

Öte yandan İsveç Dışişleri Bakanlığı da yazılı bir açıklama yaparak, İsveçlilere aynı yönde uyarı yaptı.

ESNAF KREDİ KARTI KABUL ETMİYOR

Bankalar en az 6 gün kapalı kalacağı için, ülkede benzinciler dahil tüm esnaf turistlerden parayı nakit tahsil etme peşinde.

Sayfa Yükleniyor...