Limak, Karadeniz'le Ege'yi gözüne kestirdi

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, "Karadeniz'de çimento tesisi kurabiliriz, Ege'de satın alma ya da tesis kurma olabilir" dedi.

16.03.2012 - 09:50

Limak, Karadeniz'le Ege'yi gözüne kestirdi

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Karadeniz'de bir çimento tesisi kurabileceklerini, Ege'de de satın alma ya da tesis kurmaya gidebileceklerini söyledi.

Reuters'ın sorusunu yanıtlayan Özdemir, "Bu bölgelerde bizim genişleme alanımız var. Karadeniz'de limana yakın bir yerlerde bir tesis kurabiliriz. Ege'de ise satın alma da olabilir yeni bir tesis kurma da olabilir. Görüşmelerimiz oluyor" dedi.

Batı ve doğu şirketlerini tek bir çatı altında toplayıp bu şirketlerin toplamda 1 milyar lira ciroya ulaşmasını hedeflediklerini kaydeden Özdemir, "Çimentoda başka halka açılmalar için her zaman hazırız, ancak önce bu işlemi gerçekleştirmek istiyoruz. Sonrasında halka açılma da olabilir" diye konuştu.

Limak Holding bünyesinde, Kurtalan, Ergani, Gaziantep, Şanlıurfa, Bitlis, Mardin , Ankara, Balıkesir, Trakya, Ambarlı çimento fabrikaları bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...