Metro istasyonlarında ticari alanlar ihaleye açıldı

İstanbul'da metro istasyonları markalara ve girişimcilere açılıyor. 16 hatta yer alan 189 istasyonda günde 2,5 milyonu aşkın yolcuya hizmet veren metro alanları, haftanın her günü 18 saat açık olan ticaret merkezlerinden biri haline gelecek.

Haberler - İHA - Anadolu Ajansı 08.07.2021 - 16:44

Metro istasyonlarında ticari alanlar ihaleye açıldı

Metro Alibeyköy Yerleşkesi'ndeki basın toplantısında konuşan Metro İstanbul Genel Müdürü Özgür Soy, metro istasyonlarındaki ticari alanların işletmeye açılacağını söyledi.

Soy, analizlerle hangi ticari alanlara, nerede ihtiyaç olduğunu belirlediklerini kaydederek, "Hedefimiz, bu alanlarda en doğru işletmecileri bulmak, 132 mağazanın açılışını 3 ay içerisinde tamamlayarak buraları hayata geçirmektir" dedi.

Metro alanlarında mağaza açmanın her işletmeci için karlı bir yatırım olacağını kaydeden Soy, bu ihalenin girişimciler açısından ciddi iş fırsatı ve istihdam sağlayacağını ifade etti.

Metro İstanbul Genel Müdürü Soy, sadece Gayrettepe İstasyonu'nda günlük 20 bin yolcu olduğuna dikkati çekerek, "Bu yolcuların her biri belirlenen ticari alanların önünden geçiyor. Pandemi sürecinde bile hiç kapanmayan metro istasyonlarımızda mağaza açma fırsatını sunuyoruz. Zincir mağazalardan butik işletmelere kadar geniş bir yelpazede birçok marka için karlı bir yatırım olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

"12 TEMMUZ'DA TEKLİF TOPLANACAK"

Otomat ihalesinin 14 Temmuz'da yapılacağını belirten Soy, ilk aşama olan 32 mağazanın ihalesinin 4 Ağustos'ta tamamlanacağını bildirdi.

İBB Metro Genel Müdür Yardımcısı Hakan Orhun ise ihalenin 24 Haziran'da yayınlandığını, 12 Temmuz'da tekliflerin toplanacağını, 14 Temmuz'da da sonuçlanacağını söyledi.

Orhun, sonraki ihalenin 4 Ağustos'ta sonuçlanacağını dile getirerek, "Bu ihalenin kapsamı ise 3 farklı istasyondaki 5 ticari alanı kapsıyor. Mecidiyeköy, Kartal, Üsküdar istasyonumuzda 5 önemli ticari alanımız var. Üçüncü ihalemiz ise M1, M2, M3, M4, M5, M7, M9 ve teleferik hatlarında, 83 istasyonda, 127 mağazanın yer aldığı 48 gruptan oluşan, 2 bin 365 metrekarelik alanlarımız" dedi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...