Mayıs ayında yıkılan Türkiye´nin ilk meyve suyu fabrikalarından olan Meysu Fabrikası´nın bulunduğu yere dev bir Alış Veriş Merkezi (AVM) yapılıyor.

Gülsan Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Güldüoğlu, "Kayseri-Ankara kara yolu üzerinde bulunan Meysu Fabrikası yıkıldı. Bu alana çelikten, kompozit tarzda bir alış veriş merkezi kuracağız." dedi.

Güldüoğlu, 51 bin metre karelik alan üzerine kurulu Meysu fabrikasının binalarının yıkımına Mayıs ayında başlanıldığını ve yoğun çalışmalar sonucu alanın temizlendiğini, alış veriş merkezi için temelin de atıldığını söyledi.

Merkez; 2 katlı, 60 mağazalı ve çelik konstrüksiyon tarzda kompozit bir bina olacak.

MEYSU 39 YIL ÖNCE KURULMUŞTU 
Türkiye´nin ilk meyve suyu fabrikalarından biri olan Meysu, 1970 yılının sonbaharında Kayseri-Ankara kara yolu üzerinde kurulmuş, 1998 yılında başlayan grev ve satışlarla Türkiye gündemine gelmişti. Kayseri Şeker Fabrikası´na komşu geniş bir alan üzerinde bulunan Meysu, 2004 yılında Gülsan Şekerleme-Özkoyuncu Madencilik ortaklığı tarafından İcra İdaresi´nden 4 trilyon 100 milyon liraya satın alınmış, ancak burada üretim yapılmamıştı.