Murdoch 112 gazetenin 36'sını kapatıyor, 76'sını internete taşıyacak

Medya patronu Rupert Murdoch'un sahibi olduğu News Corp Australia, 100'den fazla yerel ve bölgesel gazetesinin basılı hayata veda edeceğini duyurdu. Kapatılan gazetelerin birçoğu yayınlarını dijital ortamda sürdürecek.

Reuters 28.05.2020 - 16:18

Murdoch 112 gazetenin 36'sını kapatıyor, 76'sını internete taşıyacak

Avustralya'nın en büyük medya gruplarından News Corp Australia, 100'den fazla yerel ve bölgesel gazetesinin basılı hayata veda edeceğini duyurdu. 

Kapatılan gazetelerin birçoğu yayınlarını dijital ortamda sürdürmeye devam ederken, bazıları tamamıyla kapatılacak.

Şirketin yöneticilerinden Michael Miller yaptığı açıklamada gazetelerinde çalışan tüm gazetecilere teşekkür etti.

Reuters'ın haberine göre, medya grubunun iş gücünün üçte birini işten çıkaracağı konuşuluyor. Şirketin çalışanlarına direkt bir bilgilendirme yapılmazken, sendikalara sızdırılan bilgilere göre yüzlerce gazeteci işsiz kalabilir.

Medya patronu Rupert Murdoch'un sahibi olduğu 112 gazetenin 36'sı tamamen kapatılırken 76'sı internet ortamında yayın yapmaya devam edecek. Medya grubunun Sidney bölgesindeki 3 gazetesi emlak bölümlerinden yüksek gelir elde ettiği için basılı yayına devam edecek. 

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Murdoch, 2019 yılında dünyada en fazla para kaybeden isim olmuştu. Murdoch’un "medya imparatorluğu"ndan 10,2 milyar dolar erimişti.

VİDEO: AVRUPA'DA HIZLI NORMALLEŞME ADIMI

Sayfa Yükleniyor...