Okan'dan Miami'ye 300 milyon dolarlık yatırım

Okan Grubu, otel zinciri Hilton işbirliğiyle ABD’de karma proje inşa edecek. Miami'de 300 milyon dolar yatırımla inşa edilecek, 4 katı ofisten oluşan Okan Tower Miami projesinde condo-hotel de yer alacak.

Haberler - ntv.com.tr 03.05.2018 - 11:53

Okan'dan Miami'ye 300 milyon dolarlık yatırım

İnşaat sektörü dahil, turizmde, eğitimde, sağlıkta ve gıdada 50 yıllık tecrübeye sahip Okan Grubu’nun yeni projesi 70 katlı Okan Tower Miami, şehrin göbeğinde, 555 N Miami Avenue’de yükseliyor. Hilton Otel zinciri işbirliğiyle hayata geçirilen Miami şehir merkezi ve okyanus manzaralı yapı rezidans, otel, condo-hotel ve ofislerden oluşuyor. Proje ABD’de bir Türk firmasının hayata geçireceği en büyük inşaat projesi olacak.

Okan Holding uluslararası ölçekte bir hamle yaparak, tüm dünya için cazip bir yatırım noktası olan Miami’de Hilton ile işbirliği içindeki projesi Okan Tower Miami’yi inşa etmeye hazırlanıyor.

555 N Miami Avenue adresinde 70 kat ile yükselecek olan proje Miami şehir merkezinde, şehirdeki tüm ulaşım ağının orta noktasında, sanatın, sporun, eğlencenin, alışverişin, hem de iş dünyasının kalbinde yer alıyor. Biscayne Bulvarı’nın hemen batısında yer alan Brickell ve Edgewater’la sınırı çizilen Miami Downtown’ta bulunan Okan Tower Miami, American Airlines Arena, Miami World Center, Freedom Tower, Bayside Market Place ve Miami Port ile doğrudan bağlantılı konumda.

Türk turizmine ilk kez “her şey dahil” konseptini getiren Okan Holding bu defa dünyaca ünlü otel zinciri Hilton ile iş birliğine gitti. Okan Holding, Okan Tower Miami projesinde Türk yatırımcıları condo-hotel konseptiyle tanıştırıyor. Projede Hilton Oteli’nin olmasının yanı sıra Hilton Grubu, Okan Tower Miami’nin 236 odadan oluşan condo-hotel’ini de işletecek.  Ayrıca Okan Tower Miami’de 153 rezidans olmak üzere 389 ünite yer alacak. Projenin 4 katı da ofislerden oluşacak.

HILTON İŞLETECEK, SİZ KAZANACAKSINIZ!

Yatırımcılara, mülklerini ikamet etmedikleri zaman otel tarafından işletilerek gelir kazanma imkanı sunan “condo-hotel” modeli, ev sahibinin eve gitmediği zamanlarda evinin otel yönetimi tarafından işletilmesinin, kiralanmasının, her türlü bakım onarım ve temizliğinin üstlenilmesini sağlıyor. Hilton otel zincirinden ev tapusu sahibi olma anlamına gelen model sayesinde evin güvenliğiyle, sigortasıyla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Miami seyahatlerinizde ise kendi evinizde ve Hilton konforunda konaklama imkanı buluyorsunuz.

70 katlı Okan Tower Miami’de stüdyo dairelerden penthouse dairelere kadar 45 m2 ile 250 m2 arasında değişen, her katından ve her dairesinden okyanus ve şehir manzarasına sahip, balkonlu ve teraslı daire tipleri var. Ara katlarda palmiyelerle süslenmiş sıra dışı cephe tasarımları, güneşlenme ve seyir terasları, restoran, yüzme havuzu, spor salonları da projenin öne çıkan detaylarından.

METREKARESİ 7 BİN DOLAR

Miami’de 70 katlı olarak yükselmeye hazırlanan projede yer alan dairelerin metrekaresi 7 bin dolardan başlangıç gösteriyor. Projede 1+0’den 3+1’e kadar bir çok rezidans tipi bulunuyor.

YÜZDE 10 PEŞİNATLA

Okan Tower Miami projesinden konut almak için yüzde 10 peşinatınızın olması yeterli oluyor. Projede yüzde 10 peşinat 45 aya kadar taksit imkanı sunuluyor. Projeden konut aldığınız zaman vergiler mülk orada olduğu için Amerika’ya ödeniyor. Projede dairelerin metrekaresi 5 metrekare ile 250 metrekare arasında değişiyor. Ve projede daireler net metrekareden satılıyor. Projeden konut sahibi olduğunuzda 7-8 yılda kendini amorti edebiliyor.

Sayfa Yükleniyor...