Özel hastaneler için yeni ödeme modeli: PCR testi sonucu pozitif çıkan hastanın tedavisi için devletten ödenek alınabilecek

Özel hastaneler, Covid-19 ile mücadelede yeniden devreye alındı. Sosyal Güvenlik Kurumu, özel hastanelerin PCR testi pozitif çıkan hastalara ilişkin tedavi hizmetlerini yeniden ödemeye başlayacak.

Haberler - NTV Haber 07.09.2020 - 10:01

Özel hastaneler için yeni ödeme modeli: PCR testi sonucu pozitif çıkan hastanın tedavisi için devletten ödenek alınabilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (), vaka sayılarının artmasıyla özel hastanelerdeki koronavirüs tedavisi için yeni bir ödeme modeli çıkardı. Özel hastaneler, PCR testi sonucu pozitif çıkan hastayı tedavi ederse, devletten salgın tedavisi ücreti alabilecek.

Corona virüslü hastayı tedavi eden özel hastaneler devletten ücret alacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, vaka sayılarının artması üzerine özel hastanelere yeniden ödenek ayırdı.

SGK, corona virüs salgınının başında özel hastanelere ayrı bir ödeme modeli çıkarmış, yoğun bakımlar için de fiyat güncellemesi yapmıştı.

Ancak vaka sayılarının azalmaya başladığı dönemde özel hastanelere ayrılan ödenek kesildi. Hastalar sadece devlet hastanelerine yönlendirildi.

Son dönemde yaşanan vaka artışı nedeniyle SGK bir duyuru yayımladı. Özel hastaneler için ayrı bir ödeme modeli çıkarıldı. 

Bundan böyle özel hastaneler, PCR testi pozitif çıkan hastaları tedavi ederek devletten ödenek alabilecek. Ancak, tomografi sonucuna göre pozitif olduğu tahmin edilen vakalar bu kapsamda olmayacak.

VİDEO: CORONA VİRÜS BÖYLE YAYILIYOR-ARŞİV

Sayfa Yükleniyor...