Pakistan'a yardım eden işadamına kolaylık

Başbakan Erdoğan, ''Bakanlar Kurulu kararına göre işadamlarımızın Pakistan'a yaptıkları yardım vergi matrahında değerlendirilebilecek'' dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 27.08.2010 - 11:19

Başbakan Tayyip Erdoğan, özel bir televizyon kanalında Pakistan'a yönelik yardım kampanyasını değerlendirdi.

Pakistan için Başbakanlık hesabında toplanan paranın 22 milyon lirayı bulduğunu belirten Erdoğan, geçen hafta cuma namazından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı'nca başlatılan kampanyada da 30 milyon lira civarında yardım toplandığını anlattı.

Kampanyanın bu hafta da devam edeceğini ifade eden Erdoğan, 20 vagonluk iyi niyet kervanının ve 50 TIR dolusu yardım malzemesinin yola çıktığını söyledi.

Eşi Emine Erdoğan'ın, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ve bir grup kadın ile Pakistan'a gideceğini bildiren Erdoğan, bu heyetin 2-3 gün bölgeyi ziyaret edeceğini söyledi.

Erdoğan, kendisinin de kampanyadan sonra Pakistan'a gitmeyi düşündüğünü belirtti.

İş adamlarına, hayırseverlere çağrıda bulunan Erdoğan, şunları söyledi: ''Bugün aldığımız Bakanlar Kurulu kararına göre yardım yapan işadamlarımızın yaptıkları yardım, vergi matrahında değerlendirilebilecek. Dolayısıyla vergi matrahından da düşeceğinden iş adamlarımız için bu yönden de bir kolaylık getirelim istedik. Mübarek Ramazan ayında keselerini açarlarsa hakikaten çok mağdur, çok mazlum durumda durumda olan Pakistan'ın imdadına Türkiye'nin yetişmesi çok anlamlı olacaktır. Zira Dünya hala beklenen duyarlılığı göstermedi.''

Sayfa Yükleniyor...