Penta Teknoloji'nin halka arzı SPK tarafından onaylandı

Penta Teknoloji'nin halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Halka arzda, fiyat aralığı 32,00 TL-38,00 TL olarak belirlendi.

Haberler - Anadolu Ajansı 30.04.2021 - 12:17

Penta Teknoloji'nin halka arzı SPK tarafından onaylandı

Penta Teknoloji açıklamasına göre, halka arz için SPK'ya yapılan izahname başvurusu sonuçlandı.

Penta Teknoloji halka arzında, fiyat aralığı 32,00 TL-38,00 TL olarak belirlendi. 

"MÜŞTERİLERİMİZİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE YÖN VERİYORUZ"

Açıklamada halka arzla ilgili görüşlerine yer verilen Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, Penta Teknoloji’nin bilişim dünyasındaki yolculuğunun 1990 yılında üniversite arkadaşlarının kurduğu küçük bir ofiste başladığını belirterek, "Bilgisayar, yazılım, baskı çözümleri, sunucu, veri depolama ve ağ ürünleri başta olmak üzere, 30 yıldır bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji olarak müşterilerimizin dijital dönüşümüne yön veriyoruz.

Dünyanın önde gelen teknoloji markaları da dahil olmak üzere 40’tan fazla küresel ve yerli teknoloji markasının ürünlerini tüm Türkiye’yle buluşturarak büyümemizi sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Özçelik, şöyle devam etti:

"Teknoloji, pandemi döneminde en hızlı büyüyen sektörlerden biri oldu. Biz de bu sektörün gelecek vadeden bir oyuncusu olarak, teknoloji ürünleri pazarında önemli bir büyüme potansiyeli taşıdığımıza inanıyoruz. Halka arz ile birlikte, güçlü finansal altyapımız ve yatırımcılarımızın da desteğiyle Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine katkı sunmaya devam edeceğiz."

Sayfa Yükleniyor...