Rahmi Koç: Ali Koç'un günlü Fenerbahçe başkanlığından yana

Fenerbahçe başkanlığı için aday olan Ali Koç'un adı TÜSİAD için de geçiyor. Rahmi Koç'a göre Ali Koç'un gönlü Fenerbahçe başkanlığından yana.

Haberler - ntv.com.tr 30.10.2016 - 12:51

Rahmi Koç: Ali Koç'un günlü Fenerbahçe başkanlığından yana

Fenerbahçe başkanlığı için adaylığını açıklayan Ali Koç'un ismi TÜSİAD için de geçiyor.

Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç, Ali Koç'un gönlünün Fenerbahçe başkanlığından yana olduğunu belirtti.

Jale Özgentürk'ün Hürriyet'teki yazısı şöyle:

"Ben TÜSİAD başkanı olsun istiyorum, onun gönlü Fenerbahçe’de.” Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Rahmi Koç’la bu yılın başında yaptığımız bir sohbette, Ali Koç’un Fenerbahçe başkanlığı yine gündemdeydi. Nasıl karşıladığını sorduğumda, Rahmi Bey yukarıdaki yorumu yapmıştı.

Ali Koç’un Fenerbahçe’ye başkan adaylığı son günlerin en önemli gündem maddelerinden biri oldu. Bu kez Koç kendi ağzından 2018’de aday olabileceğini açıkladı.
Ali Koç, Ankara’dan sinyal alıp mı aday oldu, yoksa nabız mı yokluyor? Aziz Yıldırım’ın desteği var mı, yoksa erken mi davrandı? Fenerbahçe ve futbol camiası şimdi bu soruların yanıtlarını arıyor. Türkiye’nin en büyük şirketinin başındaki bir işadamının bunları düşünmeden konuşacağını düşünmek zor tabii.

TÜSİAD’DA NELER OLACAK?

Spor camiasında tartışma yaratan bu adaylık, bir başka kurumu daha etkiliyor. Gözler şimdi genel kurulu Dünya Ekonomik Formu nedeniyle 11 Ocak’a çekilen TÜSİAD’a çevrilmiş durumda. Çünkü seçimli genel kurulda halen başkan yardımcısı olan Ali Koç’un başkanlığı da gündemdeydi.

Sadece babası Rahmi Koç’un değil, çoğu TÜSİAD üyesinin gönlünde de Koç’un başkanlığı yatıyordu.

Bu gelişmeler karşısında TÜSİAD’da neler olacak? Henüz TÜSİAD’ın büyükleri bu konuyu aralarında konuşmuş değil. Ali Koç’un başkanlık durumunun ancak kasım ayı ortalarında netleşeceğini söylüyorlar.

TÜSİAD’a başkan bulmak hala zor. Koç istemezse, Cansen Başaran Symes’in başkanlığından da memnunlar. Cansen Hanım çok istemese de, bir dönem daha başkan olması sürpriz olmaz."

Sayfa Yükleniyor...