Riva'nın değeri 200 milyon dolar

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi, tüm izinleri alınan araziyi değerlendi.

Haberler 08.03.2010 - 14:10

Çelebi, daha önce sadece tarla konumundaki Riva arazisinin 70-75 milyon dolarlık bir değerdeyken, alınan izinlerin ardından bu değerin 200 milyon dolar seviyesine çıktığını savundu.

Yaptıkları şeyin, 1970'lerde başlayan bir süreci sonlandırmak ve taçlandırmaya vesile olmak olduğunu vurgulayan Çelebi, şunları kaydetti:

''Riva bir tarla halindeydi ve tekrar imar izinleri alındı. Yaklaşık 30 kurumdan izinler ve imzalar alındı. Toplam imza sayısı 150'den fazladır. Bir milyon 200 bin metrekare civarındaki bu arazi tarla halindeyken 70-75 milyon dolar değerindeydi. Biz ruhsatları alınca değer 200 milyon dolara yaklaştı. Biz bu çalışmayla Riva arazisine değer kazandırdık. Bir de bunun üzerine projenin hayata geçtiğini, konutların yapıldığını, o bölgeden üçüncü boğaz köprüsünün geçtiğini düşünürseniz, Riva arazisinin değerinin ne kadar yükseleceğini görürsünüz.''

Bu aşamadan sonra, projenin değerlendirmesini yapmak için ön yeterlilik ilanına çıkmak gerektiğini vurgulayan Işın Çelebi, ''Şu anda piyasalar bu kadar büyük bir projeye hazır değil. Ne kadar talip var, piyasalarda neler oluyor, test etmemiz gerekli. Hasılat ortaklığıyla mı yapacağız, gelir paylaşımıyla mı yapacağız, yoksa gayrimenkul yatırım ortaklığıyla mı değerlendireceğiz? Bir yol haritası çıkarmak lazım'' şeklinde görüş belirtti.

Sayfa Yükleniyor...