Ryanair uçuşlara yüzde 50 indirimli başlıyor

İngiliz Ryanair Havayolu şirketi, 1 Temmuz'dan itibaren uçuşlara başlıyor. Şirket, ilk etapta kapasitesinin yüzde 40'ına ulaşmayı ve günde bin uçuş yapmayı hedefliyor. Ryanair ayrıca insanları yeniden uçmaya ikna etmek için bilet fiyatlarında yüzde 50'ye varan indirimler yapacak.

02.06.2020 - 11:19

Ryanair uçuşlara yüzde 50 indirimli başlıyor

Corona virüs salgınının en çok etkilediği sektörlerden olan hava yolu ulaşımında şirketler yeniden faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Merkezi İrlanda'da bulunan hava yolu şirketi Ryanair de uçuşlarına büyük bir indirim ile başlayacak.

İngiliz Mirror'da yer alan habere göre, Ryanair, 1 Temmuz'dan itibaren Avrupa'nın tatil bölgelerine olan uçuşlarında yüzde 50'ye varan indirimler yapmayı planlıyor.

Bu gerçekleşirse, yolcular 16.5 pounda (yaklaşık 140 TL) bilet alma imkanına sahip olacak.

Ryanair, başta İspanya, İtalya, Yunanistan ve Portekiz olmak üzere, tatil beldeleriyle ünlü ülkeler olmak üzere, günde bin uçuş hedefliyor.

VİDEO: TURİST GİTMEZSE İFLAS EDECEKLER

"FİYATLARI OLABİLDİĞİNCE DÜŞÜRECEĞİZ"

Şirketin CEO'su Michael O'Leary, verdiği bir röportajda indirim yapacaklarını belirterek, “Geçen yılın temmuz ayına kıyasla yolcu sayımızın yarı yarıya düşmesini bekliyoruz. Tekrar uçmaya başladığımızda, insanları yeniden uçaklara çekmek için fiyatları olabildiğince aşağı çekeceğiz. Koltukları mümkün olduğunca doldurmak için biletleri en düşük fiyattan satmaya çalışacağız” dedi.

"14 GÜNLÜK KARANTİNAYA KİMSE UYMAZ"

O'Leary, 8 Haziran'dan itibaren İngiltere'ye dönen kişilerin 14 günlük karantina altına alınacak olmasını da eleştirerek, “İnsanlar buna uymayacaklar ve yetkililer bunun karşısında çaresiz kalacak. Haziran ayının sonuna doğru bu kuralın sessiz sedasız gündemden kalkacağını ya da resmen iptal edileceğini düşünüyorum” yorumunu yaptı.

UÇUŞ BOYUNCA MASKE TAKILACAK

Ryanair ilk etapta normal uçuş sayısının yüzde 40'ına ulaşmayı hedefliyor. Uçuşlarda corona virüs salgını nedeniyle yolcular bazı tedbirleri uygulamak zorunda kalacak. Bunların en önemlileri, uçağa binmeden önce ateş ölçümü yapılması ve uçuş boyunca maske takılması.

Sayfa Yükleniyor...