DEDAŞ elektriği kesti, belediye DEDAŞ binasını mühürledi

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), borcun ödenmediği gerekçesiyle ilçedeki 3 su kuyusunun elektriğini kesti. Siverek İlçe Belediyesi de DEDAŞ Siverek Başmühendisliği binasını ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürledi.

DHA 21.01.2015 - 13:19

DEDAŞ elektriği kesti, belediye DEDAŞ binasını mühürledi

DEDAŞ ekipleri, dün öğleden sonra Siverek'in içme suyu ihtiyacını karşılayan 3 ayrı noktadaki suyun depolandığı kuyuların elektriğini, borcunun ödenmediği gerekçesiyle kesti.

Bu gelişme sonrası sabah saatlerinde AK Partili Siverek Belediyesi zabıta ekipleri, ilçenin Hasan Çelebi Mahallesi'nde bulunan DEDAŞ İlçe Başmühendisliği'ne gitti ve işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı bulunmadığı gerekçesiyle binayı mühürledi.

Aynı zamanda fatura ödeme merkezi de olan binanın mühürlenmesinin ardından, DEDAŞ personeli binadan ayrıldı ve mühürlenen kapının üzerine faturaların banka veznelerine ödenebileceğini belirten uyarı yazısı astı.

Sabah elektrik faturalarını ödemek için DEDAŞ binası önüne gelen vatandaşlar kapının mühürlendiğini görünce geri dönmek zorunda kaldı.

Belediye ve DEDAŞ yetkilileri ise konuya ilişkin açıklama yapmadı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...