Şekerbank T.A.Ş.'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, bankanın yüzde 9,43'lük hisse senetlerinin açık artırma yoluyla satışının bugün gerçekleştiği ve söz konusu hisselerin 175 milyon TL bedelle satın alındığı bildirildi.

VakıfBank, 5 Nisan'da yaptığı açıklamada 2007 yılında BTA Bank JSC'nin teminat mektubu ile kredi kullandırılan ELT Lojistik Ltd Şti'nin kredi geri ödemesinde yaşanan aksama nedeniyle açılan alacak davasının VakıfBank lehine sonuçlandığı ve mahkeme kararının infazı için başlatılan icra takibi çerçevesinde BTA Securities JSC'nin maliki olduğu Şekerbank hisselerinin yüzde 9,43'lük kısmının İcra Müdürlüğü'nce satışa çıkarıldığını duyurmuştu.

Şekerbank Yönetim Kurulu ise 28 Nisan'da, açık artırma yolu ile satışa çıkarılan Şekerbank hisse senetlerinin satın alınması amacıyla söz konusu açık artırmaya katılınması yönünde karar vermişti.

Borsa İstanbul'da işlem gören Şekerbank hisselerinin fiyatı, gün içinde 1,65 TL'ye kadar yükseldikten sonra şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 1,6 artışla 1,61 TL'den işlem görüyor.