Vodafone Türkiye üst yönetiminde değişikliğe gidildi.

Vodafone Grubu Afrika, Ortadoğu, Asya, Pasifik (AMAP) Bölge CEO’su Serpil Timuray (47) Yönetim Kurulu Başkanı görevine gelerek yeniden Türkiye'de görev aldı. Timuray, daha önce şirkette İcra Kurulu Başkanlığı yapmıştı.

Vodafone Türkiye’de 2006 yılından bu yana Hukuk, Sözleşmeler ve Kurumsal Güvenlikten Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı ve 2012 yılından bu yana Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürüten Selçuk Karaçay, yeni dönemde yine Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak seçildi.

Gökhan Öğüt'ün istifası sonrasında 9 Eylül 2016 itibariyle Vodafone Türkiye CEO’su olarak görevine başlayan Colman Deegan ise, Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

24 yıldır Vodafone’da çalışan Vodafone Grubu AMAP Bölgesi Finans Direktörü olan John Otty ile 13 yıldır Vodafone’da çalışan Vodafone Grubu AMAP Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Gianluca Ventura da yeni Yönetim Kurulu'na seçilen diğer isimler oldu.

TİMURAY: VODAFONE'UN TÜRKİYE'YE GÜVENİ SÜRÜYOR

Yeni yapılanmayla ilgili konuşan Timuray şunları söyledi:

“Kısa bir süre önce Ankara’da Sayın Başbakanımızla bir araya gelen Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao’nun da belirttiği gibi, Vodafone’un Türkiye pazarına olan güven ve bağlılığı sürüyor. Türkiye’nin potansiyeline inanıyor ve buradaki varlığımızı uzun soluklu olarak değerlendiriyoruz. Türkiye pazarına yönelik yatırımlarımıza aynı hız ve kararlılıkla devam edeceğiz. Vodafone Türkiye’nin başarılı performansını yeni Yönetim Kurulu'muzun desteği ve katkısı ile yeni dönemde daha da yükselteceğimize inanıyorum.”

22 MİLYON ABONESİ VAR

2005'te Türkiye pazarına giren Vodafone Türkiye, 22,4 milyon abonesiyle Türkiye’nin ikinci büyük GSM operatörü konumunda bulunuyor. Türkiye’nin bugüne kadar 18 milyar TL’yi aşan yatırım yapan şirket, 3 bin 300’ü aşkın çalışanı var.