TOKİ'nin Afa Prefabrik ve Rixos Otelleri'nin sahibi Fettah Tamince'nin inşaat şirketi Sembol'ün yanı sıra Tekfen, Baytur, Özkar ve Varyap İnşaat ile birlikte kendilerine de davet gönderdiğini açıklayan Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, ancak bu defa ihaleye kendilerinin girmeyi düşünmediğini kaydetti.

9 Eylül Çarşamba günü saat 10.00'da Kamu İhale Mevzuatı hükümlerine tabi olarak hak ediş ödemek suretiyle yapılacak ihaleye davet edilen bu firmaların dosya alma kararı için şartları değerlendirdiği belirtiliyor. Şu ana kadar Seyrantepe ihalesine girmeyi düşünmediklerini açıklayan Varyap İnşaat ise bu defa ihaleye sıcak bakıyor. Şu anda şartları değerlendirdiklerini söyleyen Varyap Varlıbaşlar CEO'su Erdinç Varlıbaş, "Seyrantepe artık bir tahahhütlük projesi haline geldi. TOKİ'nin en çok iş yaptığı firmalardan biriyiz. Davet bizi memnun etti, şartları görüşüyoruz" dedi.

Seyrantepe stadının 4. kez iptal edilen son ihalesinde Afa Prefabrik TOKİ'ye 127 milyon lira, Aşçıoğlu-Vietrans-Meydanbey-Ağaoğlu Ortak Girişim Grubu ise 147 milyon 500 bin lira vermeyi tahahhüt etmişti.