SON DAKİKA HABERİ: Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan ilk açıklama

SON DAKİKA HABERİ: Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Kavcıoğlu ilk açıklamasında "Merkez Bankası enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama temel hedefi doğrultusunda para politikası araçlarını etkin bir şekilde kullanmaya devam edecektir" dedi. Kavcıoğlu, banka genel müdürleriyle online toplantı yapacak.

Haberler - ntv.com.tr 21.03.2021 - 12:27 | Son Güncelleme : 21.03.2021 - 13:09

SON DAKİKA HABERİ: Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan ilk açıklama

Son dakika haberi! 

'nın yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu açıklama yaptı.

Kavcıoğlu açıklamasında şunları kaydetti: 

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Kanun’la belirlenmiş görev ve yetkiler çerçevesinde enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama temel hedefi doğrultusunda para politikası araçlarını etkin bir şekilde kullanmaya devam edecektir.

Enflasyondaki gerileme, ülke risk primlerindeki düşüş ve finansman maliyetlerindeki kalıcı iyileşme yoluyla makroekonomik istikrarı olumlu etkilerken, yatırım, üretim, ihracat ve istihdamı arttırıcı sürdürülebilir büyüme için de gerekli koşulların oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Bu bağlamda Para Politikası Kurulu toplantıları, daha önce kamuoyuna ilan edilen takvime uygun şekilde yapılacak olup uygulanacak politikalarda şeffaflık ve öngörülebilirlik ilkeleri doğrultusunda
tüm paydaşlar ile iletişim kanalları etkin bir şekilde kullanılacaktır."

İLK TOPLANTI BANKACILARLA

Kavcıoğlu, bugün banka genel müdürleriyle online toplantı yapacak.

"GÖREVE BAŞLADIK" MESAJI

Kavcıoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı olarak görevimize başladık. Rabbim, ülkemize ve aziz milletimize güzel hizmetlerde bulunmayı nasip eylesin" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...