Diyarbakır Sur içi esnafına 6 ay ödemesiz kredi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Diyarbakır'ın Sur ilçesi esnafına 6 ay ödemesiz, 2 sene vadeli ve sıfır faizli kredi verileceğini söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.09.2016 - 21:26 | Son Güncelleme : 05.09.2016 - 01:03

Diyarbakır Sur içi esnafına 6 ay ödemesiz kredi

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki esnafa 6 ay ödemesiz, sıfır faizli kredi verilecek.

Açıklama, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'den geldi...

Başbakan Binalı Yıldırım, Diyarbakır'daki bir otelde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. 

Bakan Özhaseki, Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının ardından kürsüye gelerek terör olayları nedeniyle zarar gören Diyarbakır'ın Sur ilçesi esnafına müjde verdi.

Özhaseki, "Sur içinde gerek sıkıntılı, çatışmalı dönemde gerekse sonraki devam eden dönemlerde birçok arkadaşımızın işlerinin büyük sıkıntıya düştüğünü biliyoruz. O arkadaşlarımızın da beklentisi kredi konusu. Sayın Başbakanımız talimatlarını verdiler, Sur içinde ne kadar esnafımız varsa hepsine 50 bin lira olmak üzere 6 ay ödemesiz, 2 sene vadeli kredi veriliyor. Sıfır faizli olarak veriliyor. Bütün esnaf arkadaşlarımıza hayırlı olsun" diye konuştu.

3 BİN 500 KONUT MÜJDESİ

Özhaseki'nin, Şırnak Valisi Ali İhsan Su ve Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur ile Cizre ilçesinde yapılacak yeni konut alanında incelemede bulunduğu sırada da açıklamaları oldu.

Çatışma yaşanan yerlerdeki vatandaşların mağduriyetinin giderilmesine yönelik çalışmaların sürdüğünü anlatan Özhaseki, mağdur aileler için Cizre'de 2 bin 500, Silopi'de ise bin konut yapılacağını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...