TCMB: Gerekli adımlar atılacak

Kurdaki sert yükseliş sonrası TCMB açıklamasında piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumlarının yakından takip edildiği, gerekli adımların atılacağı bildirildi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 16.05.2018 - 13:32 | Son Güncelleme : 16.05.2018 - 17:23

TCMB: Gerekli adımlar atılacak

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumlarının yakından takip edildiğini bildirdi.

Açıklamada "Piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumları yakından takip edilmektedir. Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır" dendi.

Açıklama sonrası dolar tarihi zirve seviyelerden 4,40'lara kadar geriledi. 

HAREKETLİ DAKİKALAR

Açıklamadan dakikalar sonra Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, AK Parti Genel Merkezi'ne geldi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın Genel Merkez'deydi. 

Bakanların da Genel Merkez'de olması 'ekonomi zirvesi mi toplanacak' sorusunu gündeme getirdi. Ancak Çetinkaya'nın İran Cumhurbaşkanı'nın özel temsilcisiyle yapılacak görüşmeye katıldığı öğrenildi. Çetinkaya'nın yerli paraların kullanımına yönelik anlaşma dolayısıyla Genel Merkez'de olduğu belirtildi.

Çetinkaya, Erdoğan'ın kabul ettiği İran Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Mahmud Vaizi ayrıldıktan 20 dakika sonra Genel Merkez'den ayrıldı. Erdoğan ve Çetinkaya'nın bu sürede görüşmüş olabileceği belirtiliyor.

YENİ NOT İNDİRİMİ RİSKİ VAR MI? (DOLARDAKİ ARTIŞIN NEDENLERİ)

Sayfa Yükleniyor...