Türkiye'nin en değerli şirketi değişti

ASELSAN, bu sabah piyasa değeri bakımından 44,8 milyar TL'lik değeriyle Garanti'yi (43,2 milyar TL) geçerek Türkiye'nin en değerli şirketi oldu.

ntv.com.tr 14.11.2017 - 11:52

Türkiye'nin en değerli şirketi değişti

Askerî Elektronik Sanayii (ASELSAN) bu sabah piyasa değeri bakımından 44,8 milyar TL'lik değeriyle Garanti'yi (43,2) geçerek Türkiye'nin en değerli şirketi oldu.

BORSADA EN DEĞERLİ ŞİRKETLER VE PİYASA DEĞERLERİ

1. ASELSAN 44,8 milyar TL
2. Garanti Bankası 43,2 milyar TL
3. Koç Holding 42,7 milyar TL
4. Akabank 39,1 milyar TL
5. Ereğli 32,4 milyar TL

YILBAŞINDAN BUGÜNE ASELSAN HİSSE PERFORMANSI

ASELSAN HAKKINDA

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin haberleşme ihtiyaçlarının milli imkanlarla karşılanması için 1975 yılında kurulan ASELSAN; Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na (TSKGV) bağlı bir anonim şirkettir. ASELSAN hisselerinin yüzde 84,58'i TSKGV'ye aittir, yüzde 15,3'lük kısım ise Borsa İstanbul'da (BİST) işlem görmektedir.

Türkiye'nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan ASELSAN; başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı ihtiyaç makamlarının, haberleşme ve bilgi teknolojileri, radar ve elektronik harp, elektro-optik, aviyonik, insansız sistemler, kara, deniz ve silah sistemleri, hava savunma ve füze sistemleri, komuta kontrol sistemleri, ulaştırma, güvenlik, trafik, otomasyon ve sağlık teknolojilerine yönelik ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunmaktadır.

Sayfa Yükleniyor...