Ünlü kuruyemişçi tutuklandı

Aydın'da aralarında Tuğba Kuruyemiş'in sahibi işadamı Ahmet Tonkul'un da bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

DHA 04.08.2016 - 15:12

Ünlü kuruyemişçi tutuklandı

Tuğba Kuruyemiş'in sahibi işadamı Ahmet Tonkul'un da yer aldığı 5 kişi FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı. 

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan aralarında işadamları, esnaf ve siyasilerin de bulunduğu 48 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından dün sabah adliyeye sevk edildi. 

Gözaltına alınan isimler arasında AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'in kardeşi Ömer Erdem ile Efeler Belediye CHP'li Meclis Üyesi Çetin Dokuzlu'nun da bulunduğu 43 kişi, yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce serbest bırakıldı. 

Şüphelilerden İlhan Aksoy, Şaban Koyuncu, AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem'in yeğeni İsmail Erdem, Mehmet Tuğcu ve Tuğba Kuruyemiş işletmelerinin sahibi Ahmet Tonkul ise tutuklandı. Tutuklananların evlerinde ya da üst aramalarında "1" dolar bulunduğu öğrenildi. 

NAZİLLİ'DE 24 TUTUKLAMA

Nazilli'de ise işadamı ve esnafın da aralarında bulunduğu gözaltındaki 34 kişiden 24'ü, sevk edildiği adliyede tutuklandı. 10 kişi ise yurt dışı yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Sayfa Yükleniyor...