Vestel, yeni bir projeyle hayvanlara yönelik şiddete dikkat çekiyor

Vestel, yeni bir projeyle kamuoyunun dikkatini hayvanlara yönelik şiddete çekiyor. Sıra dışı bir dijital kurguya sahip kampanyada web ortamında robot ile insanı ayırt etmek için kullanılan güvenlik yöntemi Captcha'dan faydalanılıyor.

Haberler - ntv.com.tr 29.03.2018 - 15:54

Vestel, yeni bir projeyle hayvanlara yönelik şiddete dikkat çekiyor

"Ben Robot Değilim" isimli projede, tüketiciler Vestel sitelerine girerken karşılarına bu doğrulama yöntemi çıkıyor. İlk başta sıradan bir Capthca‘yı çözdüğünü zanneden tüketici daha sonra Captcha üzerinde karşılaştığı hayvanın aslında hayatının ne şekilde şiddet görerek son bulduğunu öğreniyor ve "Robot değilsen böyle bir vahşete sessiz kalamazsın" mesajı veriliyor. Kurguda beşi kedi beşi de köpek olmak üzere on hayvanın başına gelen gerçek olaylara yer verilmiş.

Yönlendirilen sitede hashtag kampanyasına katılmaya davet edilen kullanıcılar dilerse Captcha yazılımını kendi sitelerine uygulayarak da kampanyaya destek verebiliyor. Amaç, hayvanların yaşam hakkının yoğun biçimde tartışıldığı şu günlerde tepkisini nasıl göstereceği konusunda zorluk çeken vicdan sahibi insanların sesinin daha gür çıkmasına aracı olmak.

Bu projeye destek vermek için http://robotdegilim.com/#manifesto sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sayfa Yükleniyor...