Yanlış ‘Signal’ sürüyor: Yüzde 438 daha arttı

Tesla ve Space X’in kurucusu, dünyanın en zengin insanı Elon Musk tarafından mesajlaşma uygulaması Signal’in kullanılmasını önermesinin ardından yatırımcıların yöneldiği sağlık teknolojileri şirketi Signal Advances’ın hisseleri artmaya devam ediyor. Signal Advance hisseleri art arda üçüncü işlem gününde de artışını sürdürürken, hisseler günü yüzde 438 artışla kapatarak 38.70 dolara ulaştı. Gün için gördüğü en yüksek seviye ise 70.85 dolar olarak kaydedildi. 4 Ocak günü borsada hiç işlem görmeyen şirketin hisseleri, geçtiğimiz gün iki milyon kez el değiştirirdi. 2015 ve 2016 yılında hiçbir gelir elde etmediğini bildiren şirketin değeri 11 Ocak itibarıyla 3 milyar dolara ulaştı.

ntv.com.tr 12.01.2021 - 10:59 | Son Güncelleme : 12.01.2021 - 11:47

Yanlış ‘Signal’ sürüyor: Yüzde 438 daha arttı

Mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın gizlilik politikasındaki değişikliğinin ardından Tesla ve Space X kurucusu Elon Musk, mesajlaşma uygulaması Signal ile ilgili “Use Signal” (Signal Kullan) şeklinde tweet atmıştı.

Bu çağrı üzerine yatırımcılar Signal’e yatırım yapmak için borsaya yönelmiş, yanlış şirketin hisselerine talep göstermişlerdi. İsim benzerliği sebebiyle Signal Advances şirketine yönelen yatırımcılar şirketin değerini 7-10 Ocak tarihleri arasında değeri 12 kat arttırmıştı.

ŞİRKETİN DEĞERİ 3 MİLYAR DOLARA ULAŞTI

Sağlık teknolojileri şirketi Signal Advances’in hisselerinin değeri, geçtiğimiz gün de artışını sürdürerek yüzde 438 arttı. 4 Ocak günü hiç işlem görmeyen ve 2015 ve 2016'da hiç gelir elde etmediğini bildiren Signal Advances’in değeri, 11 Ocak itibarıyla 3 milyar dolara ulaştı.

Borsaya kote olduğu 2015 yılından bu yana 1 doların üzerinde işlem görmeyen Signal Advance hisseleri art arda üçüncü işlem gününde de artışını sürdürürken hisseler, geçtiğimiz günü yüzde 438 artışla kapatarak 70,65 dolara ulaştı.

5 GÜNDE 120 KAT BÜYÜDÜ

6 Ocak günü 0,6 dolar olan hisselerin değeri beş günde yaklaşık 120 kat artarak 70,65 dolara çıkarken şirketin değeri de 3 milyar dolara ulaştı.

4 Ocak günü hiçbir işlem görmeyen Signal Advances’ın hisseleri, geçtiğimiz gün 2 milyon kez el değiştirirken Signal Advance’in tek tam zamanlı çalışanı Chris Hymel, konuyla ilgili sorulan sorulara cevap vermedi.

Elon Musk’ın mesajlaşma uygulaması Signal’in kullanılmasını teşvik etmesinin ardından yatırımcılar borsada Signal Advance adlı sağlık teknolojileri şirketinin hisselerine yönelmiş, şirketin hisselerini tweetin atıldığı gün yüzde 527 arttırmışlardı. Daha sonra da artışını sürdüren şirket hisselerinin değeri iki gün içerisinde 0,6 dolardan 8 dolara yükselerek yüzde bin 300 artmıştı.

VİDEO: ELON MUSK BEYİN ÇİPİ PROJESİNİ TANITTI

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...