'Yunanistan için mezar taşı'

Yunanistan Başbakanı Çipras'ın Euro Bölgesi'ne sunduğu reform taslağı ülkede tepki çekiyor. Syrizalı milletvekilleri olası anlaşmanın Yunanistan için mezar taşı gibi olduğunu savunuyor.

cnbce.com 24.06.2015 - 09:39

'Yunanistan için mezar taşı'

Yunanistan'ın sol görüşlü hükümeti parti içerisinden kemer sıkma baskılarına boyun eğdiğine dair gelen tepkilere rağmen parlamentonun kreditörlerle yapılacak bir anlaşmayı onaylamasına yönelik güveninin tam olduğunu belirtti.

Vergi artışı ve emekli maaşlarıyla ilgili önlemler de içeren tavizlerin yer aldığı ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras tarafından sunulan taslak Euro Bölgesi liderleri tarafından temkinli bir şekilde memnuniyetle karşılanırken, Syriza partisi içerisinde bazı sert tepkilerin doğmasına da neden oldu.

Syrizalı milletvekillerinden biri, beş yıldır devam eden krizde tekrar tekrar görülen kemer sıkma turlarından sonra bu anlaşmanın Yunanistan için bir ‘mezar taşı’ gibi olduğunu belirtti.

Fakat Çipras’a en yakın isimlerden Devlet Bakanı Nikos Pappas anlaşmanın onaylanacağından emin olduğunu ifade etti. Mega TV'ye konuşan Pappas, "Size, anlaşmanın hükümette ve Yunan halkında çoğunluğun desteğini kazanacağının garantisini verebilirim" dedi.

Sayfa Yükleniyor...