Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisinde faizi yüzde 1'in altına çekti (İlk kez 15 yıl vadeli kredi)

Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın ardından Halkbank da konut kredisinde faiz indirimine gitti. Kamu bankaları 500 bin liraya kadar 180 ay vadeli konut kredisinde faizi yüzde 0,99 olarak belirledi. Ayrıca konut kredisinde vade de ilk kez 15 yıla çıkmış oldu. İşte 2019 VakıfBank, Halkbank ve Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları...

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisinde faizi yüzde 1'in altına çekti (İlk kez 15 yıl vadeli kredi)

Son dakika haberi! 

Merkez Bankası’nın politika faizinde indirime gitmesinin ardından Bankası ve Vakıfbank'ın ardından da  kredisi faizini yüzde 1’in altına düşürdü.

'ndan yapılan açıklamaya göre, banka bugünden geçerli olmak üzere, tutarı 500 bine kadar konut kredilerine yönelik oranlarını, azami 180 ay vade için yüzde 1'in altına çekerek aylık yüzde 0,99'a indirdi. Böylece konut kredisinde ilk kez vade 15 yıla çıkmış oldu.

100 BİN TL İÇİN ÖDEME PLANI

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisinde faizi yüzde 1'in altına çekti (İlk kez 15 yıl vadeli kredi) - 1

Banka, tutarı 500 bin lira ila 1 milyon lira arasında bulunan kredileri için aylık oranını da 180 ay vadeye kadar yüzde 1,19'a düşürdü. Öte yandan 1 milyon lira ve üzeri tutarlı konutlar için kullanılması halinde, azami 180 ay vade için faiz oranı yüzde 1,39 olarak belirlendi.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisinde faizi yüzde 1'in altına çekti (İlk kez 15 yıl vadeli kredi) - 2

Tüketici kredisi oranlarını da düşüren Bankası, azami 60 ay vade için maaş müşterilerine yüzde 1,49'dan, diğer müşterilere ise yüzde 1,59'dan tüketici kredisi kullandıracak.

Banka, kurumsal faiz oranlarını kurumsal kredi notuna göre yüzde 17 ile yüzde 18 aralığında belirledi.

VAKIFBANK'TAN İNDİRİM

Vakıfbank'tan da indirim geldi. Banka, yarından itibaren geçerli olmak üzere, tutarı 500 bin liraya kadar kredilerine yönelik aylık faiz oranlarını, azami 180 ay vade için yüzde 1'in altına çekerek yüzde 1,49'dan yüzde 0,99'a indirdi.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisinde faizi yüzde 1'in altına çekti (İlk kez 15 yıl vadeli kredi) - 3

Banka, tutarı 500 bin lira ila 1 milyon lira arasında bulunan kredileri için aylık  oranını da 180 ay vadeye kadar yüzde 1,19'a düşürdü. Öte yandan 1 milyon lira ve üzeri tutarlı konutlar için kullanılması halinde, azami 180 ay vade için faiz oranı yüzde 1,39 olarak belirlendi.

VakıfBank ayrıca, kampanyaya katılan firmaların konut projelerinden ev satın almak isteyen bireysel müşteriler için faiz oranını 180 aya kadar aylık yüzde 0,79 olarak belirledi.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisinde faizi yüzde 1'in altına çekti (İlk kez 15 yıl vadeli kredi) - 4

Daha önce yüzde 1,78 düzeyinde bulunan tüketici kredisi faiz oranlarını da düşüren VakıfBank, 90 bin liraya kadar azami 60 ay vade için maaş müşterilerine yüzde 1,49'dan, diğer müşterilere ise yüzde 1,59'dan tüketici kredisi kullandıracak.

BİR İNDİRİMİ DE HALKBANK'TAN

Müşterilerine sunduğu avantajlı ürün ve hizmetleriyle bankacılık sektöründe öncü çalışmalarını sürdüren , 2 Ağustos itibarıyla konut kredileri, tüketici kredileri ve ticari kredilerde faiz oranlarını aşağı çektiğini duyurdu.

Halkbank'tan yapılan açıklamaya göre, tüketici kredilerinde 60 aya kadar vade imkânıyla aylık yüzde 1,49'dan başlayan faiz oranları sunan banka, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel aylık yüzde 0,99'dan başlayan seçeneklerle de konut kredisi desteği sağlayacak. Ayrıca, Halkbank ile aktif çalışan konut sektörü firmaları Banka’ya katkı payı ödeyerek, müşterilerine yüzde 0,79 faiz oranı ile kullanma imkânı sağlayabilecek.

Ticari kredilerde ise, faiz oranları firma değerlendirme notuna göre belirlenecek ve değerlendirme notu yüksek firmalar yıllık yüzde 17'den başlayan faiz oranıyla kredi kullanabilecek.

VİDEO: KONUTTA FAİZ YÜZDE 1'İN ALTINA İNDİ

Sayfa Yükleniyor...