Bağcılar'ın yeni logosunu vatandaş belirliyor

Bağcılar Belediyesi, ilçenin ruhunu en iyi yansıtacak logoyu belirlemek için halkı göreve çağırdı. "Bağcılar logosunu sen tasarla” sloganı ile duyurulan yarışma, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarına açık olacak...

bagcilar.JPG

Bağcılar Belediyesi ilçeyle özdeşleşecek, tarihi, sosyolojik ve kültürel yapısıyla ilişki kuracak, evrensel değerlere uygun ve akılda kalıcı görsellikte özgün bir logonun tasarlanıp hayata geçirilmesi için yarışma düzenliyor. “Bağcılar logosunu sen tasarla” mottosu ile duyurulan yarışma, seçici kurul üyelerinin yakınları dışında Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarına açık.

“Gelecek seçim için değil gelecek nesil içi belediyecilik” sloganıyla özgün ve örnek projeler hayata geçiren, ilçeyi İstanbul’un cazibe merkezi haline getiren Bağcılar Belediyesi, yarışmanın seçici kurulunda dört akademisyenin yanında sanatçı Hasan Kaçan da bulunuyor.

Bağcılar ilçesinin kimliğini ifade edecek olan logonun; Bağcılar’ın ilçe olarak kaydettiği gelişmeleri, ekonomik ve sosyal kalkınmaya ve geleceğe dönük yüzünü, Bağcılar Belediyesinin ilke, değer ve atılımlarını, geniş vizyonunu, şeffaf ve katılımcı yapısını, halk ile kurduğu derin, yakın ilişki ve diyaloğu yansıtması bekleniyor. Ayrıca Bağcılar’ın üç temel değeri olarak ön plana çıkan “kaliteli yaşam” kurma vizyonu, “yenilikçilik” ve “insan odaklılık” özelliklerinin tasarlanacak logoya yön vermesi gerekiyor.

"BAĞCILAR'I MODEL OLUŞTURACAK ADIM"

Bağcılar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “Düzenlediğimiz yarışma, Bağcılar Belediyesi’ni kurum olarak yansıtan, Bağcılar İlçesiyle özdeşleşecek, Bağcılar’ın tarihi, sosyolojik, fiziksel, kültürel yapısıyla ilişki kuracak, evrensel değerlerle üretilmiş, işlevsel nitelikte ve akılda kalıcı görsellikte özgün Bağcılar Belediyesi logo tasarım yarışmasıdır. Bağcılar’ın kimlik unsurlarının ve değerlerinin doğru yansıtılması, yönetim felsefesinin ve ilçe karakterinin özlü bir anlatımla logo aracılığı ile ifade edilmesi öncelikli amaçtır. Bu amaç, Bağcılar’ı model oluşturacak bir marka şehir haline getirmenin de kurumsal iletişim düzeyindeki en önemli adımını oluşturmaktadır. Bu doğrultuda logo yarışması ile hem sanatçı ve tasarımcıları, hem de yetenekli kişilerle halkı yeni logoyu belirleme sürecine dahil ederek, Bağcılar kimliğinin yenilenip gelişmesine en geniş katılım ve katkının sağlanması amaçlanmaktadır.” denildi.

BİRİNCİYE 25 BİN TL ÖDÜL

Yarışmaya ilişkin olarak yetkililer tarafından yapılan açıklamada, tasarımların mutlaka bilgisayar ortamında Adobe İllüstrator veya CorelDraw grafik tasarım programları ile tasarlanması gerektiği, elle çizilmiş veya renklendirilmiş tasarımların kabul edilmeyeceği ifade ediliyor. Her katılımcı en fazla üç farklı tasarımla yarışmaya katılabilecek. Ayrıca tasarımcıların, her bir tasarımın hikâyesini Microsoft Word ortamında Times New Roman yazı fontu ile bir A4 dosya boyutunu geçmeyecek şekilde yazıp iletmesi gerekiyor. Logo.bagcilar.bel.tr adresinden yapılacak başvurular, 2 Eylül Pazar günü sona erecek. Birinci olan tasarım sahibinin 25 bin TL ile ödüllendirileceği yarışmada, Seçici Kurul tarafından belirlenecek ilk 6 logonun tasarımcısı da ödüllendirilecek.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi www.bagcilar.bel.tr adresinden öğrenilebilir.

BAĞCILAR-KABATAŞ 31 DAKİKA

Sayfa Yükleniyor...